Šéf právního výboru Chuck Grassley dal Fordové čas do dnešních 14:30 místního času (20:30 SELČ), aby se definitivně rozhodla, zda před senátory promluví. Původně se slyšení mělo uskutečnit v pondělí, což Fordová odmítla a navrhla odklad. V dopisu, který dnes právníci Fordové právnímu výboru zaslali, se hovoří o slyšení "v příštím týdnu". O přesném termínu a okolnostech výslechu se chtějí se Senátem dohodnout.

Grassley v dopise zaslaném zástupcům Fordové dnešní ultimátum stanovil očividně jako konečné, neboť chce "rozhodně" vědět, zda jejich klientka před výbor předstoupí. "Doktorka Fordová přijímá žádost výboru, aby mu příští týden poskytla přímé informace o sexuálním prohřešku Bretta Kavanaugha," odpověděli právníci Grassleymu.

Fordová si v minulých dnech stanovila i další podmínky, s nimiž senátoři vyslovili souhlas jen částečně. Slíbili jí údajně, že nebude při slyšení nucena sdílet s Kavanaughem jednu místnost. Žádost, aby mohla promluvit až po něm, ale přijata nebyla a Kavanaugh by měl mluvit jako první.

Právní výbor by měl po slyšení zaujmout stanovisko ke Kavanaughově jmenování do nejvyššího justičního sboru, kam ho navrhl prezident Donald Trump. Doporučujícím stanoviskem výboru se ale senátní plénum není povinno bezpodmínečně řídit.