Jednatřicetiletý muž si chtěl v řece v Ostravě-Hrabůvce zaplavat. Podcenil ale sílu proudu řeky, která měla vinou vytrvalých dešťů v minulých dnech stále zvýšenou hladinu. Proud jej strhl a muž se chytil plovoucího dřeva. O 14 let starší muž skočil do vody, aby mu pomohl. I jeho ale proud strhl a začal se topit.

Svědci události přivolali policisty, kteří se snažili oba muže z vody vytáhnout. V případě muže držícího se dřeva to bylo jednoduché. U druhého byla záchranná akce naopak mnohem dramatičtější. Policisté museli pomáhat i svému kolegovi.

"Policistu několikrát strhl proud, další kolegové se jej pomocí záchranného lana snažili udržet nad vodou. Nikdo z nich nevěděl, kam vstupuje, kalná voda prvnímu policistovi sahala nad hrudník, kameny, po kterých se snažili dostat k tonoucímu, byly kluzké," řekla mluvčí. Dodala, že po několika minutách se podařilo tonoucího muže z vody vytáhnout. Od zachránce ho pak převzali hasiči a záchranáři, kteří okamžitě započali s jeho oživováním. Muže pak záchranáři odvezli do nemocnice. "Mladší z mužů byl ošetřen na místě," řekla Pokorná.