Policisté začali podezřelou smrt čtyřiasedmdesátileté ženy vyšetřovat ve středu, podnět jim dala záchranná služba, která byla na místo přivolaná. "Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy," uvedl policejní mluvčí.

K činu se podle policistů doznal manžel zavražděné. Nebyl pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek. Policisté také zjistili, že činu nepředcházel ani žádný konflikt. "Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky," doplnil Hejtman.

Senior s policisty od samého počátku vyšetřování aktivně spolupracuje. Vzhledem k tomu kriminalisté nežádali, aby byl umístěn do vazby. "Kriminalisté krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v odpoledních hodinách obvinili sedmasedmdesátiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy," řekl Hejtman.

V Olomouckém kraji jde letos o pátý případ vraždy či pokusu o ni. Poslední případ se odehrál na konci května, kdy byl nalezen v Bečvě v katastru Hranic mrtvý čtyřiačtyřicetiletý muž. Policisté záhy dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, kteří jsou podezřelí z jeho vraždy. Podle kriminalistů šlo zřejmě o konflikt mezi bezdomovci. Všichni tři podezřelí útočníci jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy.

Rodinná tragédie se v kraji naposledy udála na začátku dubna, kdy starší muž pořezal na Prostějovsku nožem na krku svou manželku, žena se útoku ubránila. Muž se nakonec pořezal také a skočil z balkonu, na následky zranění po několika hodinách zemřel.

Loni se v regionu stalo osm vražd a pokusů o ni, všechny se podařilo kriminalistům objasnit.