Podle obžaloby byli pětatřicetiletá Sabrina Kouiderová a o pět let starší Ouissem Medouni přesvědčeni, že se dívka a bývalý partner Kouiderové Mark Walton spikli a chtěli omámit a sexuálně zneužívat členy jejich rodiny. Psychicky labilní Kouiderová také žila v domnění, že Walton, zakládající člen irské skupiny Boyzone, má s au pair poměr.

Jednadvacetiletou au pair Sophii Lionnetovou, popisovanou jako nezkušenou, ostýchavou a naivní, podrobovali násilným "výslechům", z nichž některé si nahrávali. Poslední takový výslech se podle obžaloby uskutečnil v noci z 18. na 19. září loňského roku, kdy dvojice dívku mučila a bila, až ji nakonec zabila. Přesnou příčinu smrti vyšetřovatelé nemohli zjistit kvůli stavu těla, prokázali ale, že au pair utrpěla mnohočetné zlomeniny.

Kouiderová a Medouni vinu odmítali a tvrdili, že Lionnetová zemřela nešťastnou náhodou. Přiznali se jen k tomu, že se její tělo pokusili zpopelnit.

Tělo dívky objevili hasiči, které přivolali sousedé. Ti je upozornili na velký kouř a zápach.

Soudce uvedl, že případ nese znaky indukované psychózy neboli šílenství ve dvou, pro níž se vžil francouzský název folie a deux. Je to stav, kdy osoba trpící bludy jimi "nakazí" jiného jedince. V této kauze Kouiderová Medouniho.