Skupinu Nizozemců, z nichž většina podle listu AD pochází z Haagu a okolí, zadržela česká policie kvůli podezření, že v sobotu v restauraci v centru Prahy napadli číšníka, který je upozornil, že nesmějí konzumovat donesený alkohol. Pět z nich později policie obvinila - dva z těžkého ublížení na zdraví a tři z výtržnictví.

Podle listu AD jsou hlavními podezřelými dva bratři, přičemž jeden z nich je majitelem fitness studia, v němž zároveň pracuje také jako trenér. Příbuzný obou mužů, který kontaktoval nizozemský server, uvedl, že ani jeden z nich nemá záznam v trestním rejstříku. Podle fotografií, které zveřejnila nizozemská média, jež se případu z Prahy obšírně věnují, bylo všech sedm mužů ve velmi dobré fyzické kondici.

Policejní mluvčí Frans Zuiderhoek serveru AD potvrdil, že jeden ze skupiny Nizozemců pracuje u amsterodamské policie. Patří podle něj ovšem k těm, kteří byli propuštěni na svobodu. Podle mluvčího se navíc snažil během incidentu celou situaci uklidnit. Amsterodamská policie se nicméně jeho chováním v Praze zabývá.

Veřejnoprávní stanice NOS uvedla, že Nizozemci ve věku 24 až 32 let po zadržení na letišti Václava Havla odmítali konzulární pomoc nizozemského velvyslanectví v Praze, později ji ale přijali.