Požár vypukl v hotelu Eurostars David letos 20. ledna a zařadil se mezi nejtragičtější v novodobé historii země. Ještě před příjezdem záchranářů zemřeli jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka. Dvě ženy, dvacetiletá Němka a stejně stará Jihokorejka, později podlehly zraněním v nemocnici.

Na konci března pak na veřejný profil pražských hasičů na facebooku napsala rodina jednoho z cizinců, který v hotelu v době požáru byl, že muž po dvou měsících na následky požáru zemřel.

"V souvislosti s úmrtím jednoho z cizinců zjišťujeme, jestli to bylo ve spojitosti s požárem. To prozradí až znalecký posudek, který by mohl být k dispozici v řádu měsíců," uvedl k tomu Daněk. Policie požár stále vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, obviněn zatím nikdo nebyl.

Škoda přesáhne podle dřívějších odhadů hasičů 20 milionů korun. První informace hovořila o požáru klimatizace, vyšetřovatelé ale zkoumají všechny možnosti. Podle dřívějšího vyjádření právního zástupce vlastníka hotelu Václava Vlka měl hotel předpisy požární bezpečnosti v pořádku.