Přičiněním skupiny podle mluvčí zmizela auta nejen ve Zlínském kraji, například v Holešově, Napajedlech, Zlíně, Valašském Meziříčí, Zubří, Vsetíně nebo Bystřici pod Hostýnem, ale i v jiných krajích. Odcizena byla v Prostějově a Frýdku - Místku. "Kradená auta většinou končila v průmyslovém objektu ve Valašském Meziříčí, který si hlavní organizátor společně se svojí přítelkyní za tímto účelem pronajali. Obvinění auta rozebírali na náhradní díly, které dál prodávali," uvedla Javorková.

Pětičlennou skupinu zlodějů zadrželi policisté loni v říjnu ve Valašském Meziříčí. Z krádeže tehdy obvinili pouze místního čtyřiatřicetiletého muže, který zřejmě stál v čele skupiny. Následně skončil ve vazbě. "Kriminalisté na případu dále pracovali, sbírali důkazy a dokumentovali trestnou činnost celé skupiny," sdělila mluvčí.

Hlavní organizátor už byl podle ní za krádeže vozidel trestaný, z vězení se vrátil v roce 2014. Kriminalisté ho nyní kromě krádeže obvinili i z neoprávněného užívaní a poškození cizí věci. "Ze stejných trestných činů obvinili i čtyřiačtyřicetiletého muže, oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Další členové skupiny mohou jít v případě prokázání viny do vězení na pět let," uvedla Javorková.

Sedmadvacetiletého muže policie viní ze stejných tří trestných činů, třiatřicetiletou ženu z krádeže a poškození cizí věci a stejně starého muže z krádeže. Všichni, s výjimkou ženy, mají z minulosti záznamy v rejstříku trestů. Podle mluvčí byli trestáni především za majetkovou trestnou činnost, ale i trestnou činnost na úseku drogové problematiky nebo za násilnou trestnou činnost.