Ken Christesen, šerif okresu San Juan, novinářům řekl, že pravděpodobně zahynuli tři studenti místní střední školy. Později policie potvrdila, že mezi třemi mrtvými je také střelec. O něm ale neposkytla žádné podrobnosti. Státní a federální úřady nadále vyšetřují také okolnosti střelby a dosud k nim nesdělily žádné podrobnosti.

Úřady uvedly, že evakuovaly všechny budovy školy, kterou navštěvuje kolem 900 studentů, a že studenty odvezly autobusy na jiné místo, kde se mohli setkat se rodiči. Na škole zasahovali policisté z okolí a případ vyšetřuje federální i místní policie. Uzavřeny byly také další školy v okolí.

"Rodiny obětí byly okamžitě informovány. Myslíme na ně a modlíme se za ně," uvedla policie státu Nové Mexiko v prohlášení zveřejněném na sociálních sítích.

Dav nervózních rodičů se podle AP po střelbě shromáždil před místní radnicí a čekal na další informace, zatímco policie je ujišťovala o bezpečnosti jejich dětí. Úřady uvedly, že ačkoli uzavřely všechny školy v Aztecu, neobjevily se žádné další informace o tom, že by byli studenti v Aztecu nebo sousedních obcích Bloomfield či Farmington ohroženi.

Aztec je venkovská obec na severozápadě Nového Mexika, čítající zhruba 6500 obyvatel. Nachází se v oblasti bohaté na ropu a plyn, konkrétně v regionu Four Corners, nedaleko území Navajo Nation, které obývají potomci původního indiánského obyvatelstva.