Ve čtvrtek večer se na sociálních sítích objevil příspěvek, který na dnešek hrozil útokem na právnickou fakultu, konkrétně postřílením posluchačů dopolední přednášky z trestního práva. Dnes ráno policejní komando v Trevíru zadrželo 23letého muže, který je považován za autora výhrůžek.

I po zatčení policie stále hodnotila situaci jako nebezpečnou, neboť nebylo možné vyloučit, že mladík měl komplice. Bezpečnostní jednotky proto z preventivních důvodů uzavřely budovu, kde se přednáška měla konat. Několik hodin byl uzavřen také univerzitní kampus. Mimořádná opatření byla odvolána odpoledne.

Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že muž, který je nyní umístěn na uzavřeném psychiatrickém oddělení, jednal sám. "Podle dosavadních poznatků vše ukazuje na psychickou poruchu," uvedla policie. Zbraň u muže během domovní prohlídky nalezena nebyla.

Na možný útok, který byl popsán velmi podrobně, upozornili policii studenti i další uživatelé sociální sítě. Provozovatel sítě následně úřadům poskytl všechny informace o pisateli hrozby, takže vyšetřovatelé velmi rychle získali jeho jméno a adresu.

Německo v roce 2002 zažilo masakr na gymnáziu v durynském Erfurtu, kde vyloučený student zastřelil 16 lidí, převážně učitelů. Na konci svého řádění spáchal sebevraždu.