"Muž, který vtrhl do (budovy) rádia, oslepil strážného sprejem s dráždivou látkou a bodl nožem do krku moderátorku Taťjanu Felgengauerovou. (Žena) byla hospitalizována, zavedli jí katétr," uvedl šéfredaktor Echa Moskvy Alexej Venědiktov.

Muž, údajně cizinec, byl zadržen a předán do rukou policie, uvedla rozhlasová stanice na svých webových stránkách. Podle agentury TASS měl útočník při sobě izraelské dokumenty. Venědiktov na facebooku napsal, že jde o jistého Borise Grice, který je cizincem a jistou dobu žije v Izraeli.

Z Gricova blogu vyplývá, že Felgengauerovou znal a obviňoval ji z "telepatického pronásledování". Jeho příčetnost bude podle ruských médií předmětem zkoumání. Vyšetřovatelé tvrdí, že motivy útoku byly nejspíš osobní a s novinářskou činností Felgengauerové nesouvisejí. Policie ale zatím žádnou vyšetřovací verzi nevyloučila.

Echo Moskvy patří k hlavním opozičním médiím v Rusku, přestože jeho většinovým vlastníkem je dceřiná společnost státního energetického gigantu Gazprom. Rozhlasová stanice pečlivě sleduje ruskou opoziční scénu a publikuje názory většinou příkře kritické k politice Kremlu. Často ale dává místo i obhájcům ruského režimu.

Útoky proti Echu Moskvy nejsou ojedinělé, redaktoři si v minulosti v několika případech stěžovali na anonymní výhrůžky smrtí. Komentátorka rozhlasové stanice Julija Latyninová, jedna z nejvášnivějších kritiček ruského režimu, v září z obavy o svůj život opustila Rusko a oznámila, že se do vlasti nehodlá vrátit.

Ruský svaz novinářů označil dnešní útok na opoziční novinářku za "pokus umlčet hlasatele alternativních názorů".