Jedenatřicetiletý muž se podle policie vydal v pondělí kolem poledne s konvicí vařící vody do ulice Přecechtělova. Vyhlédl si prý dívku, na kterou vodu vychrstl, a z místa činu utekl. Dívka skončila v nemocnici s rozsáhlým poraněním.

"Při prošetřování případu policisté také zjistili, že to není jediný útok tohoto muže, jelikož se chvíli poté na stejném sídlišti pokusil opařit další ženu. Voda ale naštěstí v konvici už vychladla, a druhé ženě se tak nic nestalo. Otřesný je na tom fakt, že jako druhou oběť si vybral těhotnou dívku," popsala Martínková.

Policii se údajného pachatele podařilo zadržet dva dny po útoku, a to v místě jeho zaměstnání. "Kriminalisté zpočátku pracovali i s verzí, že se jedná o mstu. Později ale zjistili, že muž chtěl na sebe tímto jednáním upoutat pozornost," uvedla mluvčí.

Napadenou těhotnou dívku policisté hledají jako svědkyni a žádají ji, aby se ozvala na tísňovou linku 158. Stejně tak vyzvali ke svědectví i ostatní ženy, které mají zkušenost s podobným útokem. Nevylučují totiž, že obdobných incidentů se mohlo stát zejména v okolí Stodůlek více.