Ženu naposledy viděli spolupracovníci 15. července okolo 18:00 při odchodu ze zaměstnání v Argentinské ulici. Domů ale nedorazila a svým blízkým o sobě nepodala žádnou zprávu. Její mobilní telefon je nedostupný. Žena nebyla nikdy pohřešována, a pokud se někdy z jakéhokoliv důvodu zdržela, vždy o tom rodině dala vědět.

"Detektivové prověřili do současné doby nespočet poznatků a indicií, žádná informace však k nalezení pohřešované nevedla. V tuto chvíli nelze s určitostí vyloučit ani možnost, že se žena stala obětí trestného činu," uvedla Zoulová. Poslední stopa, kterou policisté mají, vede na Vysočinu.

Jana Svobodová měří zhruba 175 centimetrů, je hubené postavy, má melír a rovné vlasy. Využívá firemní vůz Ford Kuga stříbrné barvy s poznávací značkou 3AE 0651, po kterém policie také pátrá. Lidé, kteří mají o ženě či autě nějaké informace, se mohou obrátit na tísňovou linku 158.

Zbavení osobní svobody se podle trestního zákoníku dopustí ten, kdo jiného bez oprávnění uvězní nebo jiným způsobem zbaví svobody. Základní trestní sazba činí dva až osm let vězení.