Nejpřísnější trest dostal pětapadesátiletý Václav Dimitrov, který podle obžaloby domluvil deseti nezletilým chlapcům placený homosexuální pohlavní styk s cizinci v letech 2012 a 2013. Dvěma chlapcům údajně nebylo ani 15 let. Podle spisu získal část peněz, kterou si vydělali.

Soud muže označil za ústřední osobu případu, která zprostředkovala schůzky poškozených s cizinci. Jeho činnost prostředníka byla podle soudu nejškodlivější. "Byl v minulosti odsouzen za stejnou trestnou činnost. Jedná se o zkušeného recidivistu," uvedla předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková.

Tříletý trest pak soud uložil Davidu Chodovi, který podle obžaloby přes Dimitrova některé schůzky domlouval. Na schůzkách dělal řidiče, překladatele či hlídal soukromí. Podle soudkyně to prokázala třeba komunikace se zahraničními klienty prostřednictvím mailu nebo mobilního telefonu. Mírnější trest pod hranicí trestní sazby dostal zejména kvůli tomu, že v minulosti neměl se zákonem problémy.

Oba muži již dříve před soudem obžalobu odmítli. Tvrdili, že se mladíci s cizinci setkávali jen kvůli společnosti, o prostituci prý nebyla řeč. Oběma hrozilo pět až 12 let vězení.

Vinu obžalovaných podle soudu také prokázaly zejména výpovědi poškozených chlapců a jejich rodičů. Soudkyně při zdůvodnění rozsudku například zmínila, že některým rodičům se zdálo divné, že jejich děti měly najednou hodně peněz, a ptali se jich, kam chodí na brigádu.

Na schůzkách chlapců s cizinci se podle rozsudku odehrávaly různé sexuální hrátky od masáží, přes masturbaci po orální sex. Za svádění chlapců k pohlavnímu styku soud uložil Američanovi, Francouzovi a Němci podmíněné tresty. Všichni cizinci dostali také peněžité tresty od 100.000 do 500.000 korun Američan a Němec navíc dostali zákaz pobytu v Česku na deset let a tři roky. Francouz totiž měl v tuzemsku povolený trvalý pobyt.

Cizinci se hájili tím, že netušili, že by chlapcům mohlo být méně než 18 let. Podle soudu jim to ale muselo být jasné kvůli jejich mladému vzhledu. Zahraničním klientům hrozily až dva roky za mřížemi.

Řadu dalších podezřelých, kteří se v Praze podle obžaloby oddávali sexu s chlapci, se nepodařilo ztotožnit. Vystupovali prý pod jmény Mike, Pavel, Ron, Peter, Jürgen, Bastien či Alfonzo.