Zavražděného a ohořelého muže v Klánovickém lese našli lidé 14. června. Podle policie byl muž v lese zastřelen. Podle dosavadních zjištění se vydal do lesa hledat s pomocí minohledačky poklady a jeho rodina ho několik dnů pohřešovala.

Podle svědků se v oblasti pohybuje podezřelý muž, který vypadá velice zasmušile, který působí nepřátelským dojmem a je pravděpodobně ozbrojený.

Policie žádá každého, kdo by měl jakoukoliv informaci o hledaném, aby ji ihned předal polici, například prostřednictvím linky tísňového volání 158. Policie zároveň varuje, aby se lidé nesnažili muže, který je pravděpodobně nebezpečný, zadržet vlastními silami. "Na místě je, spíše se takové osobě možná dokonce úplně vyhnout doslova velikým obloukem, nebo pokud to není možné, ve své cestě nepokračovat a raději se vrátit na veřejné místo, kde je veliký předpoklad většího počtu osob," doporučil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Muži je zhruba 40 - 45 let, je přibližně 180 - 185 centimetrů vysoký, má svalnatou až atletickou postavu a široká ramena. Má snědší, spíše opálenou pleť, tmavé obočí, zapadlejší oči, vystouplé lícní kosti, dlouhý, rovný špičatý nos a upravený plnovous. Na sobě měl černou pláštěnku s kapucí a kratším rukávem, kalhoty mu dosahovaly deset centimetrů nad kotníky. Na nohou měl bílé nízké sportovní ponožky.