Informaci o počínání řidiče přijala policie na tísňové lince krátce před 20:00. "Dopravní policisté postupně zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič si vzal vozidlo Škoda Fabia bez vědomí majitele, vozidlo navíc bylo trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel. Řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění. Při své divoké jízdě nejprve narazil do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia, poté do zaparkovaného Fordu Escort, mezitím strhl sedm kovových sloupků u okraje vozovky. Ve snaze ujet vrazil ještě do vjezdové brány a sloupků brány u vjezdu do dvou rodinných domů, kde zůstal stát," uvedla mluvčí.

Po nehodě podle ní muž opustil havarované vozidlo a zmožen únavou usnul na chodníku. "Na první pohled bylo zjevné, že je spící řidič pod vlivem alkoholu, ale hodnota, která se objevila na displeji přístroje, překvapila i zkušené policisty. Dechová zkouška u piráta silnic ukázala 4,61 promile alkoholu," uvedla Kozumplíková.

Dva přestupky řidiče z obce na Uherskohradišťsku bude ve správním řízení projednávat příslušný úřad. Dopravní policisté společně s kriminalisty se nyní budou zabývat jeho jízdou pod vlivem alkoholu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může strávit až tři roky za mřížemi. Škoda, kterou muž svou jízdou způsobil, byla předběžně vyčíslena téměř na 30.000 korun.