"Naše lékařka na místě všechny zúčastněné pečlivě prohlédla a vyšetřila a konstatovala, že neutrpěli žádná zranění," uvedl Brejcha.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové šestašedesátiletý řidič osobního aute nerespektoval výstražné světelné zařízení na přejezdu a objel nákladní automobil, který před přejezdem stál. Na koleje vjel právě ve chvíli, kdy tam projížděl osobní vlak. Cestovalo v něm 12 lidí, strojvedoucí a průvodčí. Nikomu ve vlaku, řidiči ani jeho spolujezdci v autě se nic nestalo. Kdyby podle policie vjeli na přejezd jen o pár vteřin dříve, dostali by se přímo pod vlak. Dechová zkouška u řidiče osobního automobilu i strojvedoucího vlaku byla negativní, při nehodě vznikla na vlaku a autě škoda 200.000 korun, dodala Brožová.

Nehoda se stala na trati mezi stanicemi Horažďovice předměstí a Domažlice. Na části trati je kvůli údržbě a opravě kolejí a opravě přejezdu plánovaná výluka. Cestující přepravují náhradní autobusy. Lidi z vlaku, který se srazil s autem, dnes podle webu Českých drah přepravil výlukový autobus do stanice Běšiny a dále v rámci probíhající plánované výluky do stanice Klatovy.