Kolem 18:10 SELČ dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupl o 0,3 procenta na 94,84 bodu. Vůči euru dolar posílil o 0,3 procenta na 1,1650 JPY a k jenu nepatrně vzrostl na 111,95 JPY. Euro vůči jenu oslabilo o 0,3 procenta na 130,42 JPY.

Nicméně za celý týden zřejmě dolar vykáže ztrátu, kterou způsobily šance na zmírnění obchodního napětí mezi Čínou a USA a povzbudivý vývoj v jednání o odchodu Británie z Evropské unie. Tyto události snížily zájem o dolar jako bezpečnou investici.

Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že maloobchodní tržby v srpnu stouply o 0,1 procenta, což byl nejmenší růst za šest měsíců, avšak červencový údaj byl revidován směrem vzhůru. To podporuje názor, že výdaje spotřebitelů ve třetím čtvrtletí budou solidní, protože se navíc zlepšila i nálada spotřebitelů. Další příznivou zprávou dnes bylo, že průmyslová výroba minulý měsíc stoupla o 0,4 procenta.

Dnešní údaje podle analytiků překonaly negativní vliv zprávy o inflaci z tohoto týdne. Ta zaostala za očekáváním, což přimělo obchodníky omezit některé své sázky, napsala agentura Reuters.