Nehoda se odehrála 14. srpna v 08:00 na 309. kilometru dálnice v blízkosti Hranic ve směru z Ostravy na Olomouc. Podle policie šlo o neznámé vozidlo bílé barvy, zřejmě Škoda Fabia, za volantem seděla zřejmě žena mezi 40 až 45 lety, s blond vlasy staženými do culíku. "Řidič s neznámým vozidlem měl vytlačit z blíže nezjištěných důvodů osobní motorové vozidlo Opel Vivaro ke středovým ocelovým svodidlům. Řidič vozidla Opel se následně střetl s vozidlem Škoda Fabia jedoucím za ním a havaroval do svodidel a protihlukové zábrany," uvedl policejní mluvčí.

Vozidlo bílé barvy se s žádným vozidlem nestřetlo a po krátkém zastavení mělo pokračovat dál ve směru na Olomouc, uvedl policejní mluvčí. Škody způsobené při nehodě přesáhly půl milionu korun. "Vlastníci vozidel předběžně odhadli škodu na 170.000 korun, z toho na vozidle Opel Vivaro 150.000 korun. Škodu na protihlukových stěnách vyčíslil majitel na 300.000 korun a 100.000 korun na poškozených svodidlech," dodal Hejtman.

V souvislosti s prověřováním okolností dopravní nehody se policie obrací na případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace a především poznatky k vozidlu, které vytlačilo vozidlo Opel Vivaro mimo komunikaci. Obrátit se mohou na linku 158 nebo osobně či telefonicky na dálniční oddělení Kocourovec.

Podobná nehoda se stala 5. srpna, kdy na 304. kilometru D1 u Hranic vytlačil podle policie neznámý řidič obytné vozidlo, které následně havarovalo a poškodilo oplocení dálnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda však dosáhla zhruba čtvrt milionu korun.