"Silnice je pořád zavřená a bude ještě možná několik hodin, protože není ještě pořád vyproštěné to jedno auto," řekla Uhlířová krátce před 21:00.

V Břilicích, části Třeboně, se srazila kolem 16:45 osobní auta značek Citroën a Renault. "Byl to čelní střet, zemřeli dva muži a jedna žena," řekla Uhlířová. Na místě nehody zasahují záchranáři i hasiči z Třeboně. Na místo jel i psycholog, uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Řidička renaultu, která jela z Lomnice nad Lužnicí, vyjela podle policie pravděpodobně do protisměru a střetla se s citroënem, řekla Uhlířová. V renaultu byli tři lidé, v citroënu šest. Zemřel pětačtyřicetiletý spolujezdec řidičky renaultu, v citroënu zemřel šestadvacetiletý spolujezdec a pětačtyřicetiletá žena, která seděla na zadním sedadle.

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranářů včetně letecké. "Na místě byli tři zemřelí, kterým se i přes naši snahu nepodařilo pomoci," řekla ČTK psycholožka jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. Šest zraněných lidí má lehká a středně těžká zranění. Pět jich záchranáři převezli do traumacentra českobudějovické nemocnice, jednoho zraněného na urgentní příjem nemocnice v Jindřichově Hradci.

Na hlavním tahu z Českých Budějovic do Třeboně se dnes celý den zhruba dva kilometry před kruhovým objezdem v Třeboni tvořily ve směru od krajského města několikakilometrové kolony. ČTK to zjistila na místě.

Od začátku roku zemřelo na následky zranění při dopravních nehodách na jihu Čech včetně dnešních tří obětí 23 lidí. Vyplývá to z policejních statistik.