Branami Štefánikova letiště, jehož služeb podle Ševčíkové využívají také tisíce českých turistů, prošlo od ledna do konce června 901.563 cestujících. Oproti stejnému období minulého roku to představuje nárůst o 22,5 procenta a zároveň jde o druhý nejlepší výsledek od vzniku letiště v roce 1951.

K nárůstu počtu odbavených cestujících na letišti v Bratislavě, které je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště, přispěly nové linky, vyšší četnost spojů nebo větší přepravní kapacita letadel.

"Tento rok bude rekordní sezona dovolených v historii letiště. Proti minulému roku, který byl také rekordní, máme až o 37 procent více (charterových) letů," řekla Ševčíková.

Bratislavské letiště, kam létají také České aerolinie (ČSA), nabízí 49 pravidelných linek do 23 zemí. Letiště v polovině května zahájilo marketingovou kampaň, která cílila na obyvatele jižní Moravy a Zlínského i Olomouckého kraje.

ČSA rovněž létají na letiště v Košicích, které je druhým největším letištěm na Slovensku. Košické letiště v prvním pololetí odbavilo 213.712 cestujících, což proti stejnému období loni představuje nárůst o 14,2 procenta. V červnu, kdy se rozbíhá sezona dovolených, letiště zaznamenalo v charterové dopravě nejlepší výsledky ve své historii.