M7 Group podle mluvčího Marka Němce neporušuje žádné zákony ani sjednané smlouvy. "Rozhodnutí soudu o předběžném opatření budeme komentovat poté, co nám bude doručeno oficiální cestou, což se zatím nestalo," řekl ČTK.

Podle Primy je šíření jejích českých programů na území Slovenska nelegální. "Uvítali jsme, že soud akceptoval náš návrh na předběžné opatření ve věci dekódovacích karet služby Skylink. Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima Plus," uvedla mluvčí Primy Gabriela Semová.

Podobně Skylink nabízí i české programy TV Nova. Její mluvčí Jana Ondrejechová ČTK před týdnem řekla, že televize rovněž připravuje proti Skylinku právní kroky.

FTV Prima oslavila tento týden 25 let na českém trhu. Nabízí osm televizních kanálů. Její obrat byl loni 3,5 miliardy Kč. Mateřskou společnost FTV Prima Holding ovládá ze 62,5 procenta přes svou skupinu GES podnikatel Ivan Zach, zbylý podíl patří přes skupinu Alphaduct podnikateli Vladimíru Komárovi.