"Před cestou do zahraničí by si lidé měli vyhodnotit, jaký druh cestovního pojištění si sjednat. Například v případě provozování rizikových sportů je třeba myslet na to, že ty často nebývají součástí běžného pojištění," uvedl specialista online nástrojů společnosti Tomáš Čáp. Mezi rizikové sporty patří wakeboarding, kiting, skoky do vody, všechny druhy lezení a mnoho dalších. Celkovou cenu potom připojištění rizikových sportů může zvýšit až o stovky korun.

Data dále ukázala, že drtivá většina Čechů, kteří přes rok cestují, míří do Evropy, z toho sedm procent na Slovensko. Dvě procenta cestovatelů míří do USA a zbylých osm procent jinam do světa. Češi si nejčastěji sjednávají cestovní pojištění na dobu do dvaceti dnů za průměrnou cenu 603 korun a do deseti dnů za 393 korun.

V případě pojištění celé rodiny se ukázalo, že do Evropy je pojištění o několik stovek levnější. Zatímco dva dospělí a dvě děti se na týden pobytu v Evropě pojistí za 671 korun, do zbytku světa je to vyjde na 1036 korun.

V období od června do září Češi sjednají 66 procent všech cestovních pojištění, z toho v červenci 29 procent a v srpnu 16 procent. Ve všech ostatních měsících se objem sjednaných pojištění pohybuje od tří do pěti procent. Nejslabším měsícem je duben. "Analýza dle očekávání potvrdila, že v letních měsících je zájem o cestovní pojištění opravdu několikanásobně vyšší než ve zbytku roku. Ačkoliv Češi cestují během celého roku, červenec je zcela zásadní," upozornil Čáp.