"Zahraniční turisté by mohli tvořit 20 až 40 procent návštěvníků," řekl ČTK ředitel společnosti The Prague Outlet Martin Kubišta. Denní návštěvnost podle něj může dosáhnout o víkendech až 15.000 lidí. V souvislosti s otevřením centra byly spuštěny nové autobusové linky 312 a 322 do zastávky Tuchoměřice - Outlet centrum.

Mezi více než 60 značkami, které centrum nabídne, budou Adidas, Benetton, Bogner, Geox, Karl Lagerfeld, Nike, Palmers, Pepe Jeans, Trussardi nebo Versace Jeans. Nově na český trh vstoupí například značky Gattinoni Roma, Marina Militare, Massimo Rebecchi, IXOS, Frankie Morello nebo Hispanitas. Svůj první evropský outlet otevře také hračkářství Hamleys.

V budově The Prague Outlet mělo původně fungovat outletové centrum Galleria Moda, projekt ale zkrachoval ještě dříve, než začal. V roce 2013 centrum v rámci konkurzu koupila společnost Dreitonel, která se přejmenovala na The Prague Outlet.

Nyní v ČR jsou Freeport Designer Outlet v Hatích u Znojma a Fashion Arena v Praze. "Český outletový trh bude po otevření nového centra v Praze již téměř saturovaný, protože funguje trochu jinak než u klasických nákupních center. Lidé jsou sem pro zboží za výhodné ceny ochotni dojíždět z větších vzdáleností, takže musíme počítat se spádovostí až do dvou hodin. V úvahu je tedy třeba brát také blízkost outletových center v sousedním Německu a Rakousku," uvedl partner v oddělení pronájmu maloobchodních prostor společnosti Cushman & Wakefield Jan Voslář.

Mezi oběma pražskými outletovými centry běží soudní spor o tzv. doložky o dosahu, které zakazují obchodníkům otevírat v blízkosti další outletové prodejny. Spor se dostal k antimonopolnímu úřadu. Ten v dubnu pokutoval částkou 1,012 milionu korun společnost Via FAOC, která pronajímá obchodní prostory ve Fashion Areně. Zákon porušila tím, že s nájemci uzavírala dohody, na jejichž základě nájemci nesměli vykonávat svou činnost v jiném outletovém centru v dojezdové vzdálenosti 60 minut.

Provozovatelem Prague The Style Outlets je společnost Neinver. Na české straně projekt patří do portfolia investiční skupiny Kaprain Group finančníka Karla Pražáka. Centrum je součástí mezinárodní sítě The Style Outlets, pod kterou fungují outlety po celé Evropě.

Další outletové centrum Outlet Arena Moravia vyroste na přelomu let 2018/2019 v Ostravě. Celkem tak budou v ČR čtyři centra. Arena Moravia nabídne 100 obchodů na ploše 17.000 m2. Vyplývá to z údajů společnosti Cushman & Wakefield.

Outletová centra nabízejí značkové oblečení, boty či módní doplňky ze starších či dobíhajících módních kolekcí. V Evropě jich funguje přes 150.