Výměna kolejí v Místecké ulici ovlivní v sobotu od 07:00 do 17:00 trasy tramvajových linek číslo 1 a 2. Tramvaje 1 budou jezdit mezi zastávkami Hrabůvka kostel a Náměstí Republiky odklonem přes Jubilejní kolonii, Mírové a Mariánské náměstí. Linka 2 pojede mezi Mírovým náměstím a náměstím Republiky odklonem přes Mariánské náměstí. Po původních trasách linek budou jezdit náhradní autobusy.

Kvůli údržbě trati budou v sobotu od 07:00 do 14:00 na lince číslo 5 místo tramvají jezdit autobusy. Zastávky budou přemístěny.

Trasu autobusové linky číslo 58 naruší pokládka živičného povrchu v ulici 17. listopadu v Porubě. Autobusy budou jezdit odklonem a nepojedou na zastávky Věžičky, Poruba vozovna a Alšovo náměstí. Výluka bude 15., 16., 19. a 20. března, vždy po celý den.

V pondělí začne oprava mostů u Hornbachu a přes řeku Ostravici v Rudné ulici, která je jednou z nejvytíženějších silnic ve městě. Ve směru z Poruby na Kunčice a Havířov budou mosty úplně uzavřeny i pro městskou hromadnou dopravu, v opačném směru nebudou moci přes mosty jezdit nákladní vozy nad šest tun, ale osobní auta a autobusy ano.

Autobusy číslo 31 budou od pondělí mezi zastávkami Bivojova a Frýdecká odkloněny, ale na konečnou Nová huť jižní brána dojedou. Linka 45 bude končit na zastávce Bivojova a linka 57 na Mírovém náměstí. Odklonem pojedou také linky 62 a 74. Ve směru z Kunčic se trasy autobusů měnit nebudou.