V porovnání s předchozím obdobím skupině stoupl objem prodaného tepla, a to o 4,9 procenta na 747.000 megawatthodin (MWh). Objem prodané elektřiny meziročně stagnoval na 193.000 MWh.

Předseda představenstva firmy Jiří Koptík uvedl, že firma mimo jiné realizuje rozsáhlé modernizační projekty v Liberci a Pelhřimově. "Pokračujeme v projektech GreenNet, ve kterých nahradíme parní potrubí efektivnějším horkovodním. Touto rekonstrukcí dosáhneme významného snížení tepelných ztrát. Vysokou investiční náročnost přes půl miliardy korun alespoň částečně snižuje možnost získání státních dotací," dodal.

MVV Energie CZ patří k největším teplárenským skupinám v Česku. Tvoří ji 15 dceřiných společností a působí v 15 městech České republiky, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Celkově má 481 zaměstnanců.

Mateřskou společností skupiny je MVV Energie CZ a.s., která byla založena v roce 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie AG se sídlem v Mannheimu v Německu.