Broker Consulting má 608.000 klientů, firma loni sjednala téměř 102.000 nových smluv. V oblasti úvěrů a financování bydlení skupina rostla o 21 procent. "Za ČR jsme našim klientům zprostředkovali úvěry v objemu za 10,5 miliardy korun. U investic došlo k meziročnímu nárůstu obratu o 11 procent. Objem zprostředkovaných investic klientů za ČR dosáhl 3,3 miliardy korun," uvedl statutární ředitel společnosti Petr Hrubý.

Poměrovému rozložení uzavřených smluv za Broker Consulting v Česku dominovaly smlouvy životního pojištění s 28 procenty před pojištěním neživotním s 26 procenty. Bankovní služby včetně úvěrů na bydlení tvořily 17 procent a investice 20 procent. Ostatní produkty tvořené zejména penzijními produkty či stavebním spořením se na produkci podílely sedmi procenty a realitní obchody dvěma procenty.

"Na pozitivních výsledcích za ČR se čím dále více podílejí pobočky OK POINT, a to zhruba 8,3 procenta celkového obratu. V loňském roce jsme otevřeli 16 nových poboček, celkově jich máme 28 zprovozněných ke konci roku 2017. V polovině února byl otevřena 30. pobočka, plánem pro letošní rok je uzavírat s 60 otevřenými pobočkami OK POINT," upozornil Hrubý. Strategickým krokem bylo podle něj vybavení těchto poboček vlastními vkladomaty od března 2017. Měsíčně jimi proteče přes 130 milionů korun.

Pro letošní rok Hrubý očekává, že se firmě bude dařit zejména ve financování bydlení, realitách a také investicích. "Objemem obratu chceme v roce 2018 v rámci skupiny růst o 20 procent," odhadl Hrubý.

Broker Consulting je jednou z největších finančně poradenských společností na českém i slovenském trhu. Služby společnosti poskytuje zhruba 1500 lidí ve více než 100 klientských centrech a kancelářích.