Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 1,01 procenta a uzavřel na 24.964,75 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,58 procenta na 2716,26 bodu, zatímco index technologického trhu Nasdaq Composite klesl pouze o 0,07 procenta na 7234,31 bodu.

Akcie společnosti Walmart se propadly o více než deset procent poté, co největší světový maloobchodní řetězec vykázal překvapivě nízký čtvrtletní zisk. Výsledková zpráva Walmartu stáhla dolů i akcie některých dalších řetězců, například firem Target a Kroger.

Na devizovém trhu se dnes americký dolar vyšplhal na šestidenní maximum vůči koši hlavních měn. Pokračoval tak v zotavování z tříletého minima, na které sestoupil minulý týden.

K růstu dolaru přispěly stoupající výnosy u dluhopisů americké vlády. V závěru dnešního obchodování v New Yorku euro vůči dolaru ztrácelo zhruba 0,6 procenta na 1,2335 USD.

"Domnívám se, že teď jsme jen svědky určitého vybírání zisků (po růstu kurzů jiných měn)," uvedl analytik Omer Esiner ze společnosti Commonwealth Foreign Exchange. "Netroufám si říci, že by teď nálada na trhu procházela nějakou výraznější změnou," dodal.

pmh