Nehoda se stala po 10:00 v Třinci-Neborech u výjezdu na Ropici. Plný provoz byl v místě obnoven před 17:00. "Řidič nákladního vozidla měl dechovou zkoušku na alkohol negativní," řekla Bělunková.

Mluvčí moravskoslezské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři na místě ošetřili pět zraněných. Tři z nich vyprošťovali z havarovaných aut hasiči. Nejvážnější byl stav desetiletého chlapce.

"Nalézal se v bezvědomí a přímém ohrožení života. Lékař u něj zjistil poranění hlavy a mozku. Dítě muselo být zaintubováno a převedeno na přístrojem řízenou ventilaci, uloženo do vakuové matrace a následně vrtulníkem transportováno do ostravské Fakultní nemocnice," uvedl Humpl.

Další, dvanáctileté dítě bylo zraněno lehce. "Dva muži (68 a 50 let) a sedmadvacetiletá žena utrpěli středně těžká a lehké poranění v oblasti hlavy nebo páteře. Byli při vědomí a mimo ohrožení života," uvedl Humpl. Záchranáři zraněné převezli do nemocnic v Třinci a Frýdku-Místku. Na místě lékaři prohlédli dalších šest účastníku nehody, kteří podle Humpla nejevili známky poranění.

Mluvčí hasičů Petr Kůdela uvedl, že hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem, asistovali při ošetřování a transportu zraněných a také přečerpávali palivo. "Dvě profesionální jednotky na místě nehody přečerpávaly odhadem 600 litrů nafty z palivové nádrže polského kamionu do náhradního tahače, který přijel z Polska," uvedl Kůdela.