V rychlíku Rx 810, který jel z Olomouce přes Břeclav do Brna, cestovalo asi 130 lidí, nikdo z nich podle dostupných informací neutrpěl vážnější zranění, jedna žena si stěžovala na bolest hlavy.

Osobní auto náraz roztrhl na dvě části. "Trosky vozidla ležely desítky metrů od železničního přejezdu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

"Devastující náraz ve vysoké rychlosti neměla žena za volantem osobního vozu Audi šanci přežít," řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Zemřela ještě před příjezdem zdravotníků, potvrdila mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková.

České dráhy zajišťovaly mezi Šakvicemi a Zaječím náhradní autobusovou dopravu. Některé vlaky nabraly zpoždění až 100 minut, část mezinárodních spojů místo nehody objela přes Přerov a Olomouc. Po obnovení provozu po jedné koleji lze očekávat podle webu Českých drah zpoždění pět až 15 minut.

Neštěstí se stalo v místě, kde železnici kříží silnice ze Šakvic do Staroviček. Na přejezdu je světelná signalizace i závory. Obojí bylo podle Drážní inspekce v činnosti.

"Vyšetřovatelé ohledávají místo dopravní nehody a zjišťují, proč vjelo auto na trať v době, kdy tam projížděl vlak," uvedl Šváb. Policie podle něj zahájí úkony trestního řízení pro obecné ohrožení.