Linkový autobus se před 16:00 střetl s osobním autem Škoda Superb a vyjel ze silnice, kde narazil do stromu. V autobuse zahynul řidič a jeden cestující. Třetí obětí nehody byla řidička superbu. "Pracujeme s několika verzemi, ale přesnou příčinu stanovíme v řádu dnů, spíš týdnů, protože se bude čekat na znalecké posudky. Vyzýváme svědky události, kteří by nám mohli napomoci objasnit průběh nehodového děje, aby se ozvali na linku 158," uvedla Schindlová.

Záchranáři rozvezli zraněné do traumacenter pražských nemocnic. Šest lidí bylo zraněno vážně, šlo především o úrazy hlavy, hrudníku a pánve. Devět lidí utrpělo středně těžká zranění a 30 lidí bylo poraněno lehce. "Mezi zraněnými bylo 12 dětí a celkově převažovaly ženy. Záchranáři museli dva pacienty, z toho jedno dítě, uvést do umělého spánku, zajistit u nich dýchací cesty a napojit na umělou plicní ventilaci," upřesnila dnes mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Motolská nemocnice přijala podle České televize 14 zraněných, z toho polovinu dětí. Čtyři děti a jeden dospělý jsou těžce zranění, nikdo ale podle ČT není v ohrožení života. Ústřední vojenská nemocnice přijala podle televize pět pacientů, z toho jsou tři těžce zranění. Další lidé skončili ve Všeobecné fakultní nemocnici, v Nemocnici Na Bulovce, Thomayerově nemocnici a v nemocnici na Vinohradech.

Nehoda se stala na silnici číslo 240, autobus jel podle policie od Prahy. Generální ředitel Arrivy Daniel Adamka uvedl, že za volantem linkového autobusu 316 seděl čtyřicetiletý spolehlivý řidič. Co přesně se stalo, podle něj zatím není známo. "Rád bych požádal všechny cestující z autobusu, blízké zraněných a také pozůstalé, aby se nám ozvali. Řada našich cestujících se při včerejší nehodě zranila, někteří bohužel velmi vážně, a je pro nás důležité vědět, zda někdo z nich nepotřebuje pomoc. Zároveň poprosíme volající o jejich kontakty, abychom se s nimi mohli spojit i kvůli dalším administrativním záležitostem včetně případného finančního odškodnění," uvedl dnes Adamka. Lidé se mají ozvat kontaktnímu centru Arrivy na telefonním čísle 725 100 725, prostřednictvím e-mailu info@arriva.cz nebo přes facebookový profil Arriva CZ. Adamka dodal, že firma je už v kontaktu také s rodinou řidiče a nabídla jí pomoc.

Poštová doplnila, že na místě zasahovalo dvacet posádek záchranářů a řidičů záchranné služby, pět lékařů, speciální vůz pro transport většího počtu pacientů, inspektor v roli vedoucího zdravotnické složky a dva vedoucí odsunu pacientů. Na operačním středisku zásah koordinovalo osm dispečerek. Vrtulník letecké záchranné služby nemohl kvůli nepříznivému počasí vzlétnout, proto záchranáři vyrazili k nehodě vozem. Na místě kromě toho zasahovali středočeští záchranáři a vypomáhali i kolegové z Meditransu, Pragomediky plus, Asociace samaritánů a dobrovolní záchranáři. K převozu lehce zraněných pacientů do nemocnic sloužil autobus.