Pro dlouholeté zaměstnance firma zavádí věrnostní příplatek. "Podařilo se nám najít kompromis a prosadit novou formu zaměstnaneckých benefitů, která je odstupňována podle odpracovaných let v podniku. Bude to konkrétní forma odměny pro dlouholeté zkušené pracovníky," uvedl předseda organizace OS KOVO Viadrus Aleš Spiewok. Zaměstnanci, kteří v podniku pracují nepřetržitě nejméně deset let, dostanou podle odpracovaných let jednorázovou odměnu od 6000 do 25.000 korun.

"Naší snahou bylo vyjít vstříc požadavkům odborů, ale v rozsahu přiměřeném aktuální situaci v našem oboru, která je ovlivněna řadou negativních faktorů, od nárůstu cen vstupů až po velké výkyvy prodejů v důsledku kotlíkových dotací," uvedl nový generální ředitel společnosti Viadrus Petr Teichmann.

Viadrus je tradičním ryze českým výrobcem produktů z šedé litiny, zejména kotlů a radiátorů. S výrobní kapacitou 120.000 kotlů a čtyři miliony radiátorových článků ročně patří mezi významné hráče na evropském topenářském trhu. Původně byl součástí společnosti ŽDB, od roku 2012 je samostatnou firmou, jejímž jediným vlastníkem je Bonatrans Group Holding B.V.