Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka jde o lehký soukromý vrtulník, nikoliv o policejní či záchranářský stroj. "Vrtulník jsme zabezpečili, aby nedošlo k požáru," uvedl mluvčí. Doplnil, že hasiči zkontrolovali i případný únik kapalin. Podle Dvořáka leží vrtulník pár desítek metrů od plotu brněnského letiště.

"Leží na břiše, zadní část ocasu vrtule se odlomila a leží kus od vrtulníku. Ohnuté jsou listy hlavní vrtule," popsal mluvčí.

"Na místě jsou dvě posádky bez lékaře, jedna lékařská posádka v systému rendez-vous a inspektor provozu," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Doplnila, že oba pacienty záchranná služby převezla po ošetření do Fakultní nemocnice v Bohunicích, jednoho na urgentní příjem a druhého do traumacentra.

Policie měla pád vrtulníku nahlášený krátce před 10:30. "Posádku tvořili dva muži, jeden z nich byl schopen podstoupit dechovou zkoušku, ta byla negativní. U druhého byl nařízený odběr krve," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Doplnil, že policie místo zajistila a příčiny nehody bude policie řešit ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.