"Jde vlastně o určitý návrat ke kořenům, protože Conmetron byl původně pobočným závodem Mikova," řekl Ježek. "Cílem obchodu pak bylo zejména posílení českého kapitálu ve firmě, kde vidím velký lidský i technický potenciál dalšího rozvoje," dodal.

Mikov zůstane i po změně vlastníka samostatnou společností, která se podle mluvčího nadále soustředí především na výrobu nožířského zboží a nástrojů. "Při prodeji firmy pro mě bylo nesmírně důležité, že nový vlastník je pevně svázán se zdejším regionem a jeho prioritou je, aby Mikov dál posiloval svoje postavení na trhu nožířského zboží," řekl bývalý majitel Miloš Pařík.

Mikov v posledních letech vedle svých klasických nožů uvedl na trh několik novinek. Vyrábí nože na zakázku, lovecké, vojenské, outdoorové nebo nože určené záchranářům. Letos chystá podle mluvčího několik nožířských premiér.

Kupní cenu firma neuvedla. Tržby společnosti v roce 2015 činily 44,7 milionu korun. Zisk byl dva miliony korun. Podnik se 70 zaměstnanci a historií dlouhou přes 220 let vyrábí už sto let otvírací nožík v podobě rybičky, v roce 2015 jich Mikov prodal přes 90.000 kusů.