Na místo předpokládaného zřícení letadla podle agentury Interfax zamířily záchranné lodě, nicméně žádného trosečníka se nalézt dosud nepodařilo. Podle nejmenovaného zdroje ze záchranných služeb "lidé, nacházející se na palubě Tu-154, prakticky neměli šanci přežít". Letoun podle něj nestačil nabrat výšku a zřítil se u pobřeží Soči. "Bohužel, během více než hodinového pátrání se nepodařilo najít žádný záchranný vor. Trosky letounu při tom byly roztroušeny ve vzdálenosti 1,5 až osmi kilometrů od pobřeží," řekl.

Úřady mezitím informaci o nálezu skvrny a trosek letounu potvrdily. Našly se i osobní věci cestujících.

Některé trosky trupu Tu-154 se podle ministerstva obrany nalézají v hloubce 50 až 70 metrů asi 1,5 kilometru od černomořského pobřeží u města Soči.

Letadlo mělo na letišti u Soči mezipřistání kvůli dotankování paliva. Mířilo z Moskvy za ruskými vojáky na leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja. Na palubě byli podle ministerstva obrany členové Alexandrovova armádního pěveckého sboru, devět novinářů a osm členů posádky, dohromady 91 lidí. Letadlo zmizelo z radarů krátce po startu.