Nejvýraznější změnou je plošné posílení víkendových nočních linek tramvají a autobusů, které měly doposud interval 30 minut. Nově bude zkrácen v nocích z pátku na sobotu a ze soboty na neděli na 20 minut. Zároveň budou sloučeny noční autobusové linky 504 a 508.

V rámci tramvajové dopravy bude posílen provoz linky číslo 5. Ta bude nově jezdit dvouvozová, případně na ni budou nasazeny moderní kloubové vozy. Dosud na lince jezdil jeden tramvajový vůz. Nejvíce změn se dotkne autobusových linek. Prodlouženy budou intervaly na lince 108, naopak zkráceny budou ve špičce pracovních dnů na lince 168 v úseku Nové Butovice - Nemocnice Na Homolce. Trasu změní linka 174. Kloubové autobusy pojedou nově na lince 232 a další spoje budou v ranní a odpolední špičce vloženy na lince 267. Rozšiřuje se také počet zastávek na znamení.

Veřejnou dopravu ovlivní po prázdninách i opravy tramvajových tratí. Tramvaje nepojedou například po Bělehradské, v provozu bude až do listopadu pouze úsek od I.P. Pavlova na Zvonařku. Dopravní podnik rovněž plánuje výluku v Revoluční a tramvaje nebudou v září jezdit kvůli rekonstrukci tratě ani na Petřiny.