Následník Škody Favorit byl v době zahájení prodeje jedinou řadou v nabídce značky. Škoda na něm začala pracovat hned po vstupu Volkswagenu v roce 1991. I když Felicia z Favorita vycházela, automobilka za podpory koncernu provedla podstatné změny designu a techniky, zlepšila kvalitu zpracování a optimalizovala výrobní metody. Felicia se vyráběla ve verzích hatchback, kombi, pick-up, Vanplus a Fun. Konec výroby nejprodávanějšího tuzemského vozu druhé poloviny 90. let uspíšila nová emisní norma Euro 3.

Během výrobního cyklu Felicie se objevila větší Octavia a v roce 1999 Fabia, která zastaralou Felicii nahradila. Octavia i Fabia se v současnosti vyrábí již v třetí generaci. Škoda má aktuálně sedm modelových řad a další chystá.

Při svém uvedení na trh stál základní model Felicie 209.000 korun. Průměrná mzda přitom byla kolem 7000 korun. V současnosti je průměrná mzda zhruba 25.500 Kč a cena nástupnické Fabie začíná na 234.900 Kč.

Základní pohonnou jednotkou modelu byl zprvu benzinový motor o objemu 1289 cm3 ve výkonových variantách 40 kW a 50 kW. Nabídka motorizací byla ale brzo rozšířena o osvědčené koncernové agregáty, benzinový 1,6 MPI (55 kW) a naftový 1,9 D s výkonem 47 kW. Jako první model značky nabídla Felicia zákazníkům dvojici airbagů, ABS, a k tomu i některé prvky komfortní výbavy jako je klimatizace, elektricky vyhřívaná přední sedadla a u vrcholné verze Laurin & Klement i kožené čalounění.

I přes své stáří lze Felicii běžně potkat na silnicích, vždyť ještě v roce 2012 byla třetím nejrozšířenějším vozem v Česku. Je také stále oblíbeným artiklem autobazarů. Ceny se pohybují od jednotek tisíc po zhruba 40.000 Kč za exempláře z posledních let výroby.

Ojetiny většinou již trápí koroze, která postihuje zejména lemy blatníků a páté dveře, pokud nebyly v rámci záruky měněny. Vedle vyšší hladiny hluku v interiéru, tato aut¨často trápí poruchy dobíjení, nepravidelný chod na volnoběh, zatuhlé řazení, koroze výfuku nebo brzké opotřebení přední nápravy zejména u těžších motorů 1,6 a 1,9.