Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Potupa! Těla 300 obětí letu MH17 ležela tři dny na slunci

21. července 2014
14:27

Kde je lidská důstojnost? Těla tří set lidí, kteří zahynuli při tragédii letu MH17 nad Ukrajinou, ležela tři dny v rozpáleném poli, než je záchranáři naložili do pytlů, naházeli na popelářské vozy a odvezli na nádraží. Tady rozkládající se ostatky uložili do chladírenských vagonů.

Jeden z vůdců doněckých povstalců Sergej Kavtaradze říká, že záchranáři našli těla 251 z 298 lidí, kteří se stali obětí letecké katastrofy.

"Všechna těla jsou v chladírenských vagonech na nádraží v Torezu a budou tam do té doby, než (ruské) ministerstvo pro mimořádné situace a mezinárodní experti rozhodnou o jejich převozu. Zatím se předpokládá, že odjedou do Mariupolu," řekl Kavtaradze ruské agentuře RSN.

Video  REKONSTRUKCE: Sestřelené letadlo: Kdo všechno byl na palubě?  - BLESK.TV
Video se připravuje ...

Místopředseda ukrajinské vlády Volodymyr Hrojsman na tiskové konferenci v Kyjevě řekl, že ukrajinské úřady zatím nedostaly od povstalců povolení k odjezdu vlaku z Torezu. Vzbouřenci naopak prohlašují, že to je Kyjev, kdo likvidaci následků tragédie neúnosně protahuje. Ukrajina prý zdržuje příjezd expertů, kteří mají zjišťovat příčinu katastrofy. Vůdce povstalců Andrej Purgin posměšně poznamenal, že experti jdou zřejmě z Kyjeva pěšky.

Podle Hrojsmana ale Ukrajina odmítá vydat těmto lidem záruku bezpečnosti, protože místo dopadu letadla nekontroluje. O cestě vyšetřovatelů na východ Ukrajiny proto musejí rozhodovat samostatně vysílající státy, řekl vicepremiér.

Ukrajinská tajná služba SBU dnes zveřejnila údajné důkazy o tom, že zdržovací taktika je součástí snahy separatistů a jejich ruských patronů zametat stopy. Zveřejněné odposlechy, jejichž pravost nelze ověřit, údajně dokazují, že věcné důkazy včetně černých skříněk se záznamem palubní komunikace byly z místa pádu letadla přepraveny do Moskvy.

Video Drsné záběry z místa neštěstí: Sem dopadl sestřelený boeing! - BLESK.TV
Video se připravuje ...

czrus ( 21. července 2014 22:44 )

BLESK BLESK BLESK TADI TEN BOING CO TET SUNDALI UKRAINSKI FASISTY , JE VON TEN CO PROPADL U INDICKEM OCEANU USA CIA HO UKRADLA , A PAK PREHODILA DO HOLANSKA , V LETADLE BYLO HODNE MRTVOLE, A UPLNE NOVY PASPORTY , JE TO DALSIJ PRUSER , JETO TO LETADLO CO STRATILOS V INDIJSKOM OCEANE , USA PRIKAZALI FASISTUM ODSTRELIT , A HNET LZOU NA POVSTALCI , A NA RUSSIJU , ale te idioty asi zapomneli hdo USA vozi do vesmiru , a ze RUSSIA ma druzici co vsechno vidi slysi a natacii na vidio , tak ze dnes experty a armada Russii dnes to dala vsechno na papiru , jeto bomba pro USA .

czrus ( 21. července 2014 18:50 )

klonklon ( 21. července 2014 18:38 )

Proč jste letadlo odklonili a co tam dělaly raketové baterie? Rusko žádá po Ukrajině odpovědi Rusko odmítá obvinění ze strany Ukrajiny, USA a dalších, že má podíl na pátečním sestřelení malajsijského boeingu nad východní Ukrajinou. Poukazuje na podivné souvislosti, které naznačují, že v tragédii hrají roli ukrajinské síly. Moskva vznesla vůči Kyjevu deset otázek a očekává odpovědi. Deset ruských otázek Ukrajině 1. Ukrajinské úřady okamžitě označily za viníky tragédie ozbrojence. Co je základem těchto závěrů? 2. Může Kyjev zveřejnit veškeré detaily o použití baterií Buk v oblasti bojových akcí? Hlavně proč tam byly tyto systémy rozmístěny, když ozbrojenci nemají letadla? 3. Jaké jsou důvody nečinnosti ukrajinských úřadů při sestavování mezinárodní komise? Kdy tato komise začne pracovat? 4. Jsou představitelé ukrajinských ozbrojených sil připraveni předložit zahraničním expertům evidenci raket třídy vzduch-vzduch a země-vzduch a bojových raketových komplexů? 5. Budou kontrolní údaje o pohybech letounů ukrajinského vojenského letectva v den tragédie předloženy mezinárodní komisi? 6. Proč ukrajinští letoví dispečeři připustili, aby letoun změnil trasu na sever směrem k "zóně protiteroristické operace"? 7. Proč nebyl pro civilní letouny zcela uzavřen vzdušný prostor nad zónou bojů, tím spíše, že v daném prostoru neexistovalo souvislé pole radiolokačních navigačních prostředků? 8. Může Kyjev komentovat informace na sociálních sítích od údajného španělského letového dispečera, který pracuje na Ukrajině, podle nichž boeing sestřelený nad Ukrajinou doprovázely dva ukrajinské vojenské letouny? 9. Proč Ukrajinská bezpečnostní služba (kontrarozvědka SBU) začala bez přítomnosti zahraničních představitelů pracovat se záznamy hovorů ukrajinských letových dispečerů s posádkou boeingu a s daty z ukrajinských radarů? 10. Jak bylo přihlédnuto k poučení z předchozí podobné katastrofy ruského Tu-154 v roce 2001 nad Černým mořem? Tehdy ukrajinské vedení do poslední minuty od

klonklon ( 21. července 2014 18:34 )

Ten jo..už ta představa je pro vyděšenýho santixkauze mučivá

klonklon ( 21. července 2014 18:32 )

Ukrajincum klidně třeba celou přehradu té metanolové

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud