Středa 27. září 2023
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Polojasno 22°C

Dramatická záchrana fenky z jeskyně: Majiteli se mazlíček ztratil před dvěma měsíci!

Autor: jel - 
16. srpna 2022
19:44

Když se učitel a amatérský jeskyňář Rick Haley (66) z Missouri vydal mapovat jeskyni v Perryville, netušil, že se celá akce brzy změní v záchrannou misi. Uvnitř totiž narazili na nebohého malého pejska, kterého jeho majitel pohřešoval už dlouhé 2 měsíce.

Pan Rick Haley se vydal 6. srpna společně se 30 dalšími lidmi mapovat jeskyni ve městě Perryville. Jednalo se o součást komplexu Berome Moore, který je druhý největší jeskynní systém v Missourri. Má rozlohu asi 35 kilometrů.

Skupina rodičů s dětmi uvnitř narazila na pejska ve špatném stavu, nebyl sice viditelně zraněný, byl ale vyhublý na kost a celý od bláta, navíc se choval podivně. 

Šéf hasičů požádal jeskyňáře o pomoc. Pan Haley a jeho kolega Gerry Keene oba mají speciální výcvik pro záchranu osob z jeskyní. V kurzech se sice záchrana zvířat neučí, nicméně mnohé praktiky, které se využívají pro záchranu lidí, mohla dvojice využít. 

Přestože fenka zjevně nebyla zraněná, s pohybem měla problém, muži ji proto umístili do speciálního vaku, pomocí něhož ji dostali ven. „Hned jak jsme se s ní dostali z jeskyně, její nálada se viditelně zlepšila,“ řekl pan Haley.

Později se ukázalo, že se jedná o třináctiletou fenku Abby. Tu její majitel pohřešoval už od 9. června a pomalu se vzdával naděje, že ji ještě někdy najde. Jak se zvíře do jeskyně dostalo, však není jasné. 

Video  Průvodce Jaroslav Ondráček při výkladu na nové trase v jeskyni Vypustek u Křtin  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud