Neděle 25. říjen 2020
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Oblačno 15°C

Z léčebny na Litoměřicku uprchl pacient: Může být nebezpečný, varuje policie

Josef Paldus  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
24. září 2020
20:44

Policie v Libereckém kraji pátrá po 33letém muži, který opustil psychiatrickou léčebnu v Horních Beřkovicích na Litoměřicku. Hledaný Josef Paldus by mohl být agresivní, při setkání s ním proto policisté lidem doporučují, aby dbali zvýšené opatrnosti a v žádném případě se nepokoušeli pohřešovaného zadržet.

Muž pocházející z Českolipska byl naposledy spatřen v areálu psychiatrické nemocnice v Horních Beřkovicích ve středu kolem 12:30. Od té doby je nezvěstný. V době odchodu měl na sobě světle zelenou reflexní mikinu, černé kalhoty a černo-červené boty.

Hledaný Josef Paldus měří 175 až 180 centimetrů. Má střední postavu, hnědé oči a středně dlouhé hnědé vlasy. Při řeči zadrhává.

„Jedná se o osobu, která trpí vážnými psychickými problémy, na kontakt s další osobou by mohl jednat impulzivně a agresivně,“ varoval policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Lidé by se proto neměli pokoušet muže sami zadržet. „O jeho pohybu či výskytu okamžitě vyrozumte nejbližší policejní služebnu nebo využijte bezplatnou tísňovou linku 158,“ upřesnil mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud