Alena Zs. jako Mata Hari: Co má Kočnerova údajná volavka společného s nejslavnější špionkou?

Autor: shp - 
2. února 2020
05:51

Jednou z nejslavnějších Slovenek současnosti je bezesporu Alena Zs. (45). Veřejnost ji zná jako údajnou objednavatelku vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky (oba †27) a zároveň také jako volavku kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera (56). Její vystupování zdánlivě připomíná chování nejslavnější špionky všech dob Maty Hari.

Video Záběry a fotografie tanečnice Maty Hari. - Youtube / John Hall

I když je nutné brát přirovnání slovenského portálu Pluska.sk s lehkou rezervou, rozhodně na něm něco je! Alena Zs. stejně jako nizozemská špionka Mata Hari používala svůj ženský šarm a triky, aby sváděla významné muže na vysokých místech. Zatímco ale Hari sváděla muže exotickými tancem, nahotou a svými křivkami, Alena Zs. se uchýlila k až legračnímu podvodu se svým vzhledem.

Vlivní muži naletěli Aleně

Mužům totiž posílala fotografie modelek, za které se vydávala, nebo extrémně retušované snímky. Na její smyslnou návnadu s příslibem intimních radovánek skočil dle portálu šéf Slovenské národní strany Andrej Danko či bývalý předseda Smeru Andrej Glváč. Jestli se Alena Zs. inspirovala prací Maty Hari, zůstává nezodpovědnou otázkou. Slovenka zapletení do kauzy Kuciak odmítá.

Mata Hari, jejíž vlastní jméno znělo Margaretha Geertruida Zelleová, se nesmazatelně zapsala do historie lidstva během první světové války. Do hledáčku významných mužů z vojenských kruhů se dostala vystupováním na pódiích nejrůznějších kabaretů a cirkusů v Paříži, kde se objevila jako svůdná tanečnice. Pracovala ale taktéž jako kurtizána. Muži jí prostě nedokázali nepodlehnout.

Agentka H-21

Toho, že si protančila cestu do postelí mnoha vysoce postavených členů armády, využila německá zpravodajská služba. Mata Hari dostala jako špionka kódové označení H-21. Nakonec se stala údajně dvojitou agentkou a vyzvídala i pro Francii. To se jí ale stalo osudné. 15. října 1917 byla za své činy popravena francouzskou střeleckou četou. Někteří historici špionské aktivity Maty Hari dodnes zpochybňují.

dusor ( 2. února 2020 17:25 )

Nemá ! Ale skôr to boli asociali čo ju chceli bozkávať , hýčkať , všade .....

dusor ( 2. února 2020 17:23 )

Kočnerová oPička ! Naša "Nečasová kobyla " bola krajšia . Našu majku trkovú strčil do postele capo di cabinetto sám najväčší talianský mafiam na Slovensku Vadala , ktorý dnes doma sedí za na 8 rokov za pašovanie kokainu . Len aby ste bol v obraze , ako si tu v našej Džamahírii žijeme.

starypes ( 2. února 2020 11:05 )

Nakonec ještě vyjde najevo, že jde o agentku SIS, nebo jak se ta slovenská BIS správně jmenuje.

horalysa ( 2. února 2020 10:02 )

Něco jako Nečasová kobyla.

AliAlice ( 2. února 2020 07:46 )

Baba šeredná....psát o ní že přitahovala svým vzhledem,tak to je hodně přitažené za vlasy...spíš odpudivá.Ale zřejmě má jiné skryté ,,kvality " !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud