Alena Z. obviněná v případu Kuciaka (†27) poslala dopis z vazby: Ve vězení má leháro!

Autor: shp - 
21. 8. 2019
18:45

Alena Z. (45), která je mimo jiné obviněná z objednávky a přípravy vražd novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27), napsala dopis z vazební věznice. Popsala v něm, jak vypadá za mřížemi její denní režim. Otázky ohledně zavražděné dvojice však zodpovědět odmítla.

Aleně Z. přezdívají Kočnerova volavka nebo černá vdova, uvedl portál Pluska.sk. Žena z Komárna, která sedí ve vazbě v Nitře, má na krku obvinění z přípravy a objednávky vražd páru, který se měl brzy brát. Teď k nim přibylo i obvinění z nedovoleného ozbrojování. Web jí prostřednictvím jejího advokáta Štefana Neszméryho položil několik otázek. Ke Kuciakovi a Kušnírové se ale předem odmítla vyjadřovat.

Video Alenu Z. (45) převezli k výslechu. - Pluska.sk

Oficiálně nezaměstnanou Slovenku zatkli v bytě její matky loni 28. září. Od té doby byla na několika výsleších. Zpráv z jejího soukromí se však na veřejnost moc nedostalo, vyjma kontroverzní komunikace s podnikatelem Mariánem Kočnerem, jejíž pravdivost se dosud nepodařilo prokázat. Alena byla údajně s Kočnerem v každodenním kontaktu a inkasovala za to štědré odměny, a to peníze i drahé dary. Obviněná žena nyní odhalila, jak ve vazbě tráví čas.

Sledování TV, čtení a jóga

Můj denní režim je stejný jako u všech ostatních obviněných. Začíná v 05:45 budíčkem, následuje ranní hygiena a ustlání lůžka,“ popsala začátek dne ostře sledovaná Slovenka. Za mřížemi se špatně nemá. Většinu dne má totiž osobní volno. To může využít i na vycházku, která však nesmí být delší než hodinu. „Já osobní volno trávím sledováním televize, čtením, meditováním a cvičením jógy,“ napsala Alena.

Kvůli obvinění z vražd se Alena Sz. nesmí stýkat s ostatními vězeňkyněmi. „Na cele jsem ubytována sama, přiznala. Alena stejně jako její právníci svorně tvrdí, že je nevinná. Advokáti jsou ostatně jediní, kteří s ní mohou přijít do kontaktu. „Návštěvy obhájce jsou možné v pracovní dny v době mezi 07:00 a 11:30 nebo 12:30 a 17:30 a žádné návštěvy nemám povolené, přestože jednou za 30 dní by mě mohla přijít navštívit moje rodina na 2 hodiny,“ uvedla zatčená žena.

Chce častěji vídat dceru

V dopise se Alena podle webu snažila hrát na city tím, že si stěžuje, že svou dceru nemůže vídat tak často, jak by si přála. Za poslední měsíce ji prý viděla jen jednou. „Viděly jsme se přes silné sklo a v přítomnosti dvou příslušníků orgánů činných v trestním řízení, kteří poslouchali každé naše slovo a sledovali každý náš pohyb,“ stěžuje si Alena.

Na co má Alena nárok?

* Televize a rádio přímo v cele

* Přístup k dennímu tisku

* Samostatné ubytování

* Jednou denně hodinová vycházka

* Návštěvy obhájce

* Každé 3 týdny zapůjčení knih z ústavní knihovny

* Možnost zaslání knih ve studijním balíku

 

Denní režim obviněné

* 05:45 – Budíček

* 06:00 až 06:30 ­– Snídaně

* 06:30 až 11:30 – Osobní volno

* 11:30 až 12:00 – Oběd

* 12:00 až 17:30 – Osobní volno

* 17:30 až 18:00 – Večeře

* 18:00 až 21:30 – Osobní volno

* 21:30 – Večerní hygiena

* 21:45 – Večerka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud