Na mol opilý Rus v Praze autem zabil turistku: Z Česka se pak tiše vypařil a všechno řeší mailem

23. 4. 2019
18:04

Loni v únoru z České republiky utekl Rus, který měl při novoročních oslavách autem zabít šestadvacetiletou turistku. Policistům však zaplatil kauci a zmizel neznámo kam. Případ nyní řeší soud, muži hrozí i výjimečný trest.

K útěku Olega Sergeyeviche G. došlo na konci února roku 2018. Od té doby po něm pátrají jak soudy, tak policie. Od jeho činu v tuto chvíli uplynulo už více než patnáct měsíců.

Detaily jeho nehody odhalila soudkyně Městského soudu v Praze Silvie Slepičková, která svou řečí odůvodnila to, proč bude soud dále věc projednávat v Rusově nepřítomnosti.

K nehodě došlo v Praze prvního ledna roku 2018 v půl třetí ráno. Podezřelý podle serveru Seznam Zprávy tehdy v rychlosti přes 130 km/h najel do skupinky turistů. Někteří stihli včas uskočit, to se ale nedalo říct o jedné ženě (†26), která bohužel střet nepřežila. Náraz jí zlomil vaz. Rus na místě policii nadýchal 2,28 promile alkoholu, do vazby ale nešel. Zaplatil prý kauci jeden milion korun.

Oleg Sergeyevich G. přitom při skládání kauce policistům přislíbil, že neodjede ze země, což ale nedodržel. Naposledy byl viděn 23. února, o pět dní dříve, než ho policie přizvala ke čtení spisu. Když se nedostavil, vydal na něj žalobce zatykač. Už však bylo pozdě.

Rus měl vše předem zařízené. S majitelkou bytu, kde žil, komunikoval pomocí e-mailu, ve kterém ji informoval, že za něj nájem zaplatí neznámá osoba. Její jméno pak uvedl v SMS zprávě. K tomu nakonec skutečně došlo, ale v prázdném bytě nakonec zrušil svůj podnájem definitivně. Opět s pomocí internetové pošty.

„Obviněný Oleg Sergeyevich G. záměrně uprchl z ČR a zdržuje se na neznámém místě, aby se tak vyhnul trestnímu stíhání a zejména hrozícímu trestu,“ sdělila soudkyně Slepičková podle serveru Seznam Zprávy. Rusovi prý podle ní hrozí trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let. V úvahu údajně přichází i výjimečný trest.

Současné místo pobytu svého klienta nezná ani jeho právní zástupce Leonid Kushnanenko, který byl u soudu přítomen. S podezřelým prý komunikuje taktéž pomocí e-mailu. Prý jen tuší, že je muž někde v Rusku.

Desterz ( 23. dubna 2019 22:22 )

Imho další boháč, co si uplatil justici, která ho - cituji novinky.cz - po zadržení obratem propustila na kauci. Ona ta kauce je přenádherný výmysl, otevřeně dokazující že právo se klaní mamonu. Buď pro vazbu zákonný důvod je a pak není co řešit, anebo není a také by správně nemělo být co řešit, nevidím žádný prostor pro kupčení s justicí. Jenže žijeme tam kde žijeme, a bordel je takový jaký je. Tvrdí se, že u nás nelze složit kauci v případech, kdy je obviněný trestně stíhán z těžkého ublížení na zdraví či z vraždy. Takže nejspíš asi nikoho nesrazil a nezabil, když ho pustili, že ano? Takže asi takový fake news nebo hoax nebo kremelská propaganda, nejspíš.

tomik007 ( 23. dubna 2019 22:18 )

Aspon nekdo tady ma kus mozku v hlave

enigma ( 23. dubna 2019 20:30 )

O nikoliv , Rus se nikam potich nevyparil. On proste jen odjel do Ruska na svoje doklady. Ty mu zustaly , stejne jako on zustal na svobode . Prestoze se ihned po nehode pokusil o utek , tedy ujeti z mista nehody. ta byl jeste zadrzen. Pozdeji zaplatil jakousi " kauci " , otazka je kolik a kam to bylo. No a potom si proste sbalil saky paky , koupil letenku nebo listek na neco a odjel. Takze se nikam potichu nevyparil. Poptejte se soudce ktery ho nechal na svobode proc je tomu tak a ne jinak. Ze uz ho tady nikdy nikdo neuvidi , vcetne te jeho " zdrcene mazelky s ditetem ," tak dojemne placici u soudu , je vic nez jiste. Nastup k vykonu trestu , a vubec jeho ucast u soudu samotneho , je opravdu legracni predstava.
Zbytek jsou jen hloupe kecy , nic vic.

tomik007 ( 23. dubna 2019 20:24 )

SOUDCE ktery ho vypustil, vyhral v loteriii

Sibyla ( 23. dubna 2019 19:46 )

k článku
tam musela být pěkná "malá domů"

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud