Polibek smrti nejslavnějšímu youtuberovi? Terorista z Nového Zélandu ho zmínil během vraždění

15. 3. 2019
18:07

Populární švédský youtuber PewDiePie, vlastním jménem Felix Arvid Ulf Kjellberg (29), se opět ocitl ve středu dění. Tentokrát ale ne vlastní vinou. Při děsivém živém vysílání na facebooku ho zmínil australský terorista Brenton Tarrant (28), který zaútočil na novozélandské muslimy.

Tarrant vtrhl ozbrojený do jedné z napadených mešit a začal střílet po bezbranných muslimech. Vše vysílal na facebooku po dobu dlouhých 17 minut. Ještě předtím, než se vydal započít nepochopitelné krveprolití, vyzval všechny k tomu, aby na youtube sledovali komentátora známého jako PewDiePie.

Sledujte PewDiePie, kluci

Evidentně jde o jeho velkého oblíbence. „Odstartujeme tuhle party. Nezapomeňte, kluci, sledujte PewDewPie,“ zahlásil a vydal se střílet. Švédský youtuber a známý potížista je z toho, že ho samozvaný rasista zmínil, dost v šoku. K celé věci se vyjádřil na svém twitteru. Útok samozřejmě odsoudil.

Zrovna jsem slyšel otřesné zprávy z novozélandského Christchurche. Cítím se absolutně znechucen tím, že moje jméno bylo zmíněno touto osobou. Mé srdce a myšlenky jsou s oběťmi, rodinami a všemi, které tato tragédie zasáhla,“ napsal na sociální síti.

Youtuber byl sám obviněn z rasismu 

PewDiePie je nejznámější youtuber světa a jeho převážně herní let’s play videa odebírá přes 89 milionu lidí a mají 19 miliard zhlédnutí. V minulosti byl sám obviněn z rasismu. Vyslovil totiž slovo ne*r a jeho humor se otíral i o nacismus. Skandály však i přes ztrátu některých klientů včetně Disneyho ustál a je stále populární. Na youtube má přes 89 milionů odběratelů.

_ Grozny _ ( 18. března 2019 03:48 )

Asi blbě vidim? Jsi jen malej retardovanej krypl co sedí a přeje lidem smrt. Zakomplexovanej debile,doufám že se ti to taky stane debile.

Napavalley ( 18. března 2019 03:05 )

Nas v Evrope muslimaci vrazdi uz leta a nic se nedeje! Medialni masaz v Cechach nikdy nezabere. Je to jako kdyz se TVNova snazi lidem vecpat, jak chudaci imigranti trpi. Vzdy me to k nejake pozitivni myslence vuci migrantum jeste vice odradi. Jo, draha media, vase vymyvani mozku nezabira!

hejpockej ( 17. března 2019 14:28 )

strileni do lidi je zlocin, hnus nejvetsi, bohuzel vzdycky se najde nejaky magor kterymu to rupne v kouli….a pak na to doplati nevinny lidi...

msml20 ( 16. března 2019 09:28 )

Ježíš říká: Neházejte lidem perly pod ***, stejně je zašlapou a zadupou do země. Takže jinak bez komentáře.

Clothface ( 16. března 2019 02:52 )

Myslíte si, že se o to prosil, aby ho nějaký nemocný člověk bral do huby, aby ho pak nějací jiní nemocní lidé z bulváru zase očerňovali? Sleduji ho už dlouho. Pár ostřejších vtipů měl, ale kdo je nemá. Svět akorát příšerně měkne, člověk si už nemůže udělat srandu. Tolik charit podpořil. Je to dobrý člověk. A když už chtěl ten bílej terorista někoho střílet, tak měl jet do Sýrie střílet rovnou ISIS. To co udělal je zavrženíhodné.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud