Tereza u soudu v Pákistánu: Právník domluvil tajnou večerní schůzku

6. 12. 2018
13:03

Tereza (22) už předem věděla, že ve čtvrtek jde k soudu prakticky zbytečně. Soudce má dovolenou, ale byla nařízena docházka, a tak se k soudu vydat museli. Nakonec ale cesta z vězení, kde mladá Češka sedí za pašování heroinu, nebyla zbytečná. Na večer její právník domluvil tajnou schůzku!

Po pondělním soudu plném událostí čekalo Terezu ve čtvrtek jen krátké jednání, na kterém se zapíše docházka a poputuje opět zpátky za mříže. Místo toho měla možnost popovídat si se zaměstnankyní českého velvyslanectví, patrně asistentkou konzula.

S mladou ženou mluvila údajně asi čtvrt hodiny o svém případu a problémech, kterým čelí. Tereza nechtěla konkrétně prozradit, o čem si povídaly, uvedla pouze, že jí nepředala žádnou tajnou zprávu. Zaměstnankyni z velvyslanectví ovšem poprosila, aby přišla v den rozsudku k soudu.

Terezin advokát si s ženou pak domluvil schůzku už na čtvrteční večer. Patrně ji bude chtít blíže seznámit s Tereziným případem.

Video Tereza u soudu - Blesk.cz
360p

Terezu zadrželi pákistánští celníci na letišti v Láhauru 10. ledna. Při třetí kontrole u ní totiž objevili téměř devět kilogramů heroinu. Mladá Češka tvrdí, že o drogách nevěděla. Už téměř rok teď Tereza navštěvuje láhaurský soud a čeká na rozsudek. Vzhledem k tomu, že jde o cizinku a vezla méně než 10 kilo drog, nehrozí jí trest smrti a patrně ani doživotí. I tak čelí deseti letům v místním vězení. Česko totiž nemá s Pákistánem dohodu o vydávání zločinců.

2pejsek2 ( 15. prosince 2018 21:29 )

Souhlasím s vámi. Měla by tam shnít, ale ona si to tam s každým rozdala, každýmu chlapovi, ať už to je právník, obhájce, kdokoli, kdo se naskytl ho určitě vykouřila. Ale naše vláda jí bude chtít dostat do ČR. To by byla pěkná blbost. Trest v Pákistánu a ať si to tam užije.

2pejsek2 ( 15. prosince 2018 21:27 )

To musela být šukačka.

mbures ( 8. prosince 2018 11:57 )

Popravit, a pokud ne, tak tak 25 let tvrdého kriminálu, a každý den ji pořádně mlátit. Podílela se na ničení lidí, tak musí být zničena.

mbures ( 8. prosince 2018 11:53 )

Žádná nenávist, ale boj proti obchodu s drogami. Pokud je ta možnost, tak trest smrti a nejlépe veřejně. V Pákistánu se dává provaz.

avitka ( 7. prosince 2018 08:09 )

... zase všichni plivete jed... nedá se to ani číst... kde se ve vas bere tolik zloby a nenávisti, lidi...?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud