Mrazivý příběh nevinného chlapce. Soud jej poslal na smrt v pouhých 14 letech

Autor: ital - 
9. 11. 2018
05:15

Necelý rok před koncem 2. světové války se stal v Americe jeden z největších justičních omylů v historii. Verdikt poslal nevinného černošského chlapce jménem George Stinney Jr. (†14) na elektrické křeslo za vraždu dvou bílých dívek. Porota vynesla rozsudek po 10minutové poradě.

V březnu 1944 zatkla policie černošského chlapce. Obvinili ho z vraždy dvou dívek, jménem Mary Emma Thames (†8) a Betty June Binnicker (†11). Jejich těla se našla v černošské části města Alcolu v Jižní Karolíně. Obě dívky měly rozraženou lebku od úderu železničním kolíkem.

George měl dívky vidět den před jejich zavražděním. Policie přišla pro mladíka do jeho domu na základě údajného přiznání k vraždě, přestože žádná písemná formulace přiznání neexistovala, stejně jako kterékoliv důkazy, jež by chlapce pojily se zločinem. „Prostě hledali někoho, koho by mohli obvinit, řekla později mladíkova sestra Amie Ruffner pro CNN. Po tříhodinovém soudu, jehož porotu tvořili samí bílí muži, zazněl rozsudek, trest smrti. Před jeho vynesením nad ním porotci uvažovali přibližně 10 minut.

Dne 16. června 1944 odvedli plačícího George do popravčí síně, kde ho přinutili sednout si na tlustý telefonní seznam. Maska zakrývající jeho obličej dělaná pro dospělého člověka byla na jeho obličej příliš malá a mezitím, co mu tělem proudilo 2 400 voltů, spadla chlapci z hlavy a odhalila jeho vystrašený obličej. Ještě dvakrát museli pustit proud, než chlapce prohlásili za mrtvého.

Teprve v prosinci 2014 bylo obvinění zrušeno. Soudkyně Carmen T. Mullen řekla: „Georgův právník selhal. Nepřivolal žádné svědky, kdy vyslýchal stranu obžaloby.“ Sestra Amie Ruffner vypověděla, že v den vraždy dívek byl George doma, tudíž je nemohl zabít on. Naposledy spatřila bratra naživu, když jej zatýkala policie. Tehdy jí bylo pouhých 8 let. Pak už jen viděla jeho popálený obličej na pohřbu, když ležel v otevřené rakvi.

Po zatčení prý nesměl nikdo z rodiny chlapce navštívit. Amie také dodala, že se poté museli s rodinou vystěhovat z Alcolu a již se tam nikdy v životě nevrátila. Šokující příběh ztvárnili filmový tvůrci ve snímku „Carolina Skeletons“ z roku 1991 založeném na stejnojmenné knize, kterou napsal Georgův synovec David Stout.

Doporučujeme
PavelSki ( 14. listopadu 2018 13:38 )

To bylo tehdy běžné, tak krátká doba k vykonání? Dnes desítky let čekají na popravu, právě dnes, jak se píše, po vraždě z 1992 roku. Je to i opatření, že je čas případný justiční omyl někdy zvrátit. Což je největší argument proti trestu smrti. Asi, když do 25 let se nenajde argument pro obnovení procesu, tak pak už se pravděpodobnost blíží k nule.

jansochor ( 9. listopadu 2018 22:06 )

Mně nejde dohromady ten hraný film a staré historické fotky onoho vystrašeného chlapečka jdoucího na elekrické křeslo. Vystrašený chlapeček a kluk kterému kriminalita kouká z očí. Tak toto mi nehraje. Patrně zlobil policii delší dobu a jestli neseděl na tom křesle za to, tak tam seděl za něco jiného. Kriminalita černochů té doby byla přímo obrovská, dnešní není o moc menší.

ViktorOchlupin ( 9. listopadu 2018 21:05 )

To bych zavedl u nás taky. Chytneš utiskovaného indoxindla při činu, soud do 10 ti minut a poprava hned potom. Stěžovat si můžou až potom na lampárně. Když se kácí les, padají třísky..

a-z- ( 9. listopadu 2018 18:52 )

Zaplaťpánbůh, že tatíček Havel trest smrti zrušil. Posíláme poděkování do nebíčka!!!

montevideo ( 9. listopadu 2018 14:38 )

*** americké. A jsou pořád stejní. Od Koree až po Afganistan.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud