Čtvrtek 6. květen 2021
Svátek slaví Radoslav, zítra Stanislav
Oblačno, déšť 13°C

Přítele Janečkovy kněžky lásky obvinila další žena ze znásilnění: Proč policie svědky ignorovala?

Autor: chal - 
8. listopadu 2018
19:00

Samozvaný král české tantry Richard Vojík (42) má velký problém. Policisté se totiž začali zabývat svědectvím žen, které měl lektor při masážích znásilnit. Vojík tvrdí, že je nevinný, ale výpovědí popisujících jeho zvláštní praktiky stále přibývá.

Médiím se ozvala už třetí žena, která tvrdí, že ji guru Richard při masáži znásilnil. Jedna z obětí na Vojíka podala trestní oznámení, které policie nejprve smetla ze stolu. Vyšetřovatelé se rozhoupali až po medializaci celé kauzy a začali si původně odmítnuté svědky zvát k podání výpovědi.

Deník Právo otiskl výpověď třetí ženy, která se údajně stala jednou z obětí Vojíkovy touhy. Oběť se v oboru tantry pohybuje, takže sama moc dobře ví, co je při tantrické masáži dovoleno a co už je nepřípustné. Jde o Vladanu A., tantrickou masérku, certifikovanou sexuologickou pracovnici s tělem a sexuální asistentku pro hendikepované.

Vladana A. Vojíka poznala jen pár dní před znásilněním na kurzu. Na jeho konci lektora požádala o masáž, od které sex v žádném případě neočekávala.

Cílem tatry totiž není sex s terapeutem za peníze, jak se spousta lidí mylně domnívá, nýbrž uvolnění a navození vnitřní harmonie. Při tantrické masáži se člověk masérovi naprosto odevzdá. Leží nahý na masážním stole, relaxuje, je uvolněný a masérovi naprosto důvěřuje. Takové chvíle podle všeho Vojík opakovaně zneužíval a ženy bez souhlasu penetroval. „Krátká soulož, nešlo o spontánní milování s happy endem pro obě strany. Neřekla jsem mu ,osoulož mě‘. Byla jsem úplně mimo, nechala jsem se od něj vést, důvěřovala jsem mu. Jste v rauši, užíváte si masáž, relaxujete a odevzdáváte se rozkoši, to je účel masáže a terapie. Pokud dojde v tuto chvíli k něčemu nečekanému, nestihnete zareagovat,“ popsala žena s tím, že v takovém momentu dochází u obětí k tzv. "zamrznutí".

„A Richard ví moc dobře, co to znamená. Učí to. Nebyla jsem schopná nic říct, myslela jsem, že jako odborník se omluví, řekne promiň, neudržel jsem se, ale neřekl vůbec nic, bylo mi trapně, protože si nechal i část zaplatit,“ přiznala Vladana.

Vladana A. prý vystoupila z anonymity, aby dodala odvahu ostatním ženám, které mají s Richardem Vojíkem podobnou zkušenost. „Král české tantry“ ji znásilnil asi před šesti lety, a Vladana se údajně přes trauma už dostala. To však neplatí o dalších ženách, které byly sexuálnímu útoku vystaveny.

Ke kontaktování deníku Právo Vladanu A. podle jejích slov dohnalo Vojíkovo vyjádření pro média, v němž se brání jako naprosto bezúhonný člověk, který nikdy nikoho neznásilnil.

O Vojíkově selhání pro Blesk mluvila Lilia Khousnoutdinová, tantrická lektorka zaměřující se na tzv. ženské kruhy. „Pokud skutečně došlo k penetraci bez souhlasu té ženy, samozřejmě se jedná o znásilnění a je to nechutné, neomluvitelné. Tantra se sexualitou pracuje, takový postup by byl ale nepřípustný a neprofesionální,“ vysvětlila.

Kriminalista vyšetřující případ Vojíkových znásilnění podle Práva zcela ignoroval několik svědků, kteří se mu ozvali, aby mohli proti lektorovi tantry vypovídat. Stejnou zkušenost má i bývalá asistentka Richarda Vojíka, která o podivných praktikách svého tehdejšího zaměstnavatele s mnoha ženami mluvila. Případ se tak pravděpodobně řádně vyšetří až teď, po medializaci celé kauzy.

Další videa
Osoby v pátrání