Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl: V Počernicích si staví vilu načerno!

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl: V Počernicích si staví vilu načerno!
Autor: Kateřina Baranová - 
21. 7. 2018
05:40

Postavil si dům, ale tak nějak zapomněl vyřídit stavební povolení! Pokud ho mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl (51) dodatečně nezíská, bude muset načerno zbudovanou vilu zbourat. 

Instituce, jejímž je Jan Rýdl mluvčím, působí po celé republice. Právě on státní stavby veřejně prezentuje a nabádá při tom kdekoho k dodržování zákonů. Při stavbě svého rodinného domu v ulici Mezilesí v Horních Počernicích však ignoroval předpisy a vůbec se potřebným souhlasem úřadů nezatěžoval. Není žádný div, že obvyklý štítek „Stavba povolena“ na jeho pozemku chybí.

Takže dodatečně?

To, že se jedná o černou stavbu, zjistili úředníci obce během kontrolní prohlídky. S Rýdlem následně zahájili řízení o jejím odstranění. Jenže... „Stavební zákon umožňuje při splnění zákonných předpokladů nepovolenou stavbu dodatečně povolit, čehož naprostá většina neukázněných stavebníků využívá,“ řekla Blesku mluvčí úřadu městské části Prahy 20 Petra Prokůpková.

Vzhledem k tomu, že kauza není ukončena, se k ní ale nemůže blíže vyjadřovat. „Pokud je stavba nakonec dodatečně povolena, řízení o nařízení jejího odstranění se zastaví,“ dodala Prokůpková.

Doporučujeme
jussuf ( 22. července 2018 08:43 )

Skutočne ťa ľutujem, ale čo bolo - to bolo terazky si kokot

disk ( 21. července 2018 10:07 )

vilu -to asi máte o vile poněkud divné představy. Hele, raději napište, kdo se chce Ing. Rýdla zbavit a bude to přímější. Á propos, třeba má jen ohlášení, které by na ten domeček mohlo stačit. Tak nedělejte z komára velblouda a dejte pokoj lidem v jejich soukromém životě. Nazdar !

tomik007 ( 21. července 2018 10:05 )

A proto vsichni czobo prchaj do Prahy..

sores ( 21. července 2018 09:31 )

Veškerý bordel a špinavosti v Česku dovolené!!! A jen díky lidem co nekonají a jen si ulevují doma a vše si nechají líbit. Vše je jen o lidech!!! Pak špinavosti mají zelenou!

jussuf ( 21. července 2018 09:10 )

Ešte sme tu aj my úbohí Slováci. Na nás si zabudol ? A keď niekto o tých svinstvách napíše do novín, tak ho zastrelia.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud