Týrané štěňátko Marley z Prachatic: Převezli ho ke specialistům do Prahy

Autor: ljš, vet - 
20. 3. 2018
09:14

Je v těch nejlepších rukou! Štěně Marley, které brutálně týral jeho čtyřiadvacetiletý majitel Jakub L., nechaly jeho zachránkyně z vimperské veterinární kliniky převézt na specializované pracoviště do Prahy.

Štěňátko bylo už před napadením v péči vimperské veteriny, kde mělo v úterý 13. března plánované vyšetření po operaci zlomeniny pánevní končetiny. "Při kontrole stavu jsme byli seznámeni se zacházením ze strany majitele. Štěně mělo otoky hlavy a hrudníku, nebylo schopné chůze a bylo výrazně bolestivé. Marleyho jsme stabilizovali, zahájila se protišoková terapie, byla podána analgetika, antibiotika a provedli jsme rentgenologické vyšetření," uvedla na Facebooku jedna z veterinářek.

Kvůli podezření na zlomeninu pánve a trauma míchy se rozhodly Marleyho předat specialistům z oboru neurologie. Podle serveru iDnes.cz se štěně od pátku léčí na klinice v Praze. Odtud naštěstí přišly dobré zprávy. "Zlomenina pánve a vážné neurologické poškození se naštěstí nepotvrdily, stav štěňátka se zdá lepší, ale stále se zotavuje z velkého pohmoždění. Nyní je tedy v péči specialistů," uvedly vimperské veterinářky.

Tyran se kaje

Surovec Jakub L. (24) minulý týden brutálně zbil nemocné štěně labradora. Zatímco se pes zotavuje u veterináře, mladík se omlouvá a slibuje, že zaplatí léčbu. Mezitím už nejméně 135 tisíc lidí podepsalo petici za zpřísnění trestů za týrání zvířat.

„Nesu plnou zodpovědnost za to, co se stalo, je mi to velmi líto a moc mě to mrzí. Všechny náklady spojené s léčbou Marleyho beru na sebe a vše uhradím, což jsem vypověděl také při výslechu na policii,“ řekl Deníku Jakub L. Svůj čin by prý rád vrátil. „Ujely mi nervy jen proto, že mě kousnul do nohy,“ napsal na Facebooku.

Polehčující okolnost?

Omluva a zaplacení péče mohou mladíka zachránit před kriminálem. „Přiznání a náhrada škody jsou polehčující okolnost. Vždy se může soud rozhodnout pro nižší trest. Navíc v tomto případě, kdy se jedná o přečin, je možné, pokud se pachatel dozná a zaplatí škodu, řízení podmínečně zastavit,“ vysvětlil pražský advokát Jan Černý.

Zatím Jakub L. nebyl obviněn. „Stále čekáme na výsledky veterinárního vyšetření, abychom mohli zahájit trestní stíhání. Případ je nadále ve fázi prověřování. Pokračují výslechy svědků,“ řekla včera Blesku policejní mluvčí Martina Joklová.

VIDEO: Jakub (24) zbil brutálně své štěně labradora

Video Muž zbil psa. - JTV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
montevideo ( 23. března 2018 10:07 )

Není mu ničeho líto. Jen se snaží zachránit si kůži.

Achilea ( 21. března 2018 20:58 )

 Neveřím,že je mu to líto!!!!už podle jeho chsichtu je vidět co je to za debila...ještě že nemá děti,co kdyby mu zase ujeli nervy...nechci domysler.bych ho odpraskla

perennis ( 20. března 2018 14:41 )

Mám labradora doma, je mu sice už 14,5 roku, ale je to zlaté zvíře. Navíc velmi rychle se všechno učí. Takže doufám, že naše soudy budou hoooodně spravedlivé a tyran dostane, co si zaslouží. Jeho omluvy nejsou vůbec upřímné...

dudinka ( 20. března 2018 13:15 )

Dobytek! Je jasné, že omluvu a uhrazení škody mu doporučil právník. Labradoři jsou plemeno, které se cvičí k vodění slepců... Hodní a dobrosrdeční psi, kteří si nechají s7*&t na hlavu. Moc pejskovi přeju, aby se zotavil a našel dobrého páníčka. Tenhle zm&^d si ovšem bude své frustrace hojit jinak - možná na jiném zvířeti...?

kdoasi ( 20. března 2018 13:14 )

Už je jich více jak 147 tis. Mám ale dojem, že je potřeba 200 tis. podpisů. Takže šiřte dál. Ještě jednou odkaz pro ostatní: https://www.petice24.com/adame_nejvyi_mony_nepodminny_trest_za_extremni_tyrani_tnte_panem_jl_z_prach atic

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud