Střelec z Chomutova je obžalován z vraždy: Mladého Roma prý nezabil v sebeobraně

6. 2. 2018
14:37

Státní zástupce v úterý obžaloval sedmatřicetiletého Marka L. za loňskou vraždu na chomutovském sídlišti. Zastřelil tady o tři roky mladšího Roma Radka Š. Skutek neměl rasový podtext. Muži hrozí až 20 let vězení.

Vražda se odehrála loni 27. května kolem 3:00 v Jirkovské ulici. Podle policie slyšel obviněný muž hluk, z okna pak viděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do lidí, kteří stáli před domem na chodníku. Vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Střelec pak počkal na policii.

Dozorující státní zástupce Vladimír Jan podal obžalobu v úterý, případem se bude zabývat ústecký krajský soud. „Dnešního dne jsem na pana obviněného podal obžalobu, a to pro trestný čin vraždy a trestný čin poškozování cizí věci. Panu obviněnému hrozí trestní sazba v rozmezí 12 až 20 let odnětí svobody,“ uvedl Jan s tím, že skutek neměl rasový podtext.

Krátce po vraždě se spekulovalo o tom, že muž mohl jednat v nutné obraně nebo tísni. „Jinou kvalifikací jsem se v obžalobě zabýval,“ doplnil Jan. Podle informací ČTK ale nebyly splněny podmínky pro jinou kvalifikaci především proto, že střelba se odehrála až ve chvíli, kdy už obžalovaný neodvracel přímo hrozící útok.

Kriminalisté loni v srpnu provedli rekonstrukci událostí. Zvolili totožný čas, kdy se střelba odehrála. Obviněný muž s policií spolupracoval, detailně ukazoval, jak se incident podle něj odehrál. Muž je stíhán na svobodě. Původně ho soud poslal do vazby, aby neovlivňoval svědky. Po jejich vyslechnutí byl v polovině srpna propuštěn.

1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud