Chtěla pomoci ženě v nouzi, azylový dům jí poslal kriminálnici! Máma 6 dětí přišla o všechno

Autor: ljš - 
8. března 2016
05:18

Žije sama se šesti dětmi, přesto neváhala a chtěla pomoci ještě někomu dalšímu. Jana Pavlová za to ale velmi draze zaplatila. Žena z azylového domu, které nabídla přístřeší, ji i děti připravila o všechny úspory.

Paní Jana z Žatecka je anděl. Celý život tvrdě pracovala, protože si to mohla dovolit přibrala si ke svým dvěma dětem ještě další čtyři do pěstounské péče. Loni se společně rozhodli, že by se mohli o rodinnou pohodu podělit ještě s někým dalším.

"Mysleli jsme si, že bychom mohli poskytnout domov ještě někomu, kdo o něj nějakou nešťastnou náhodou přišel," vysvětlila před časem televizi Nova. Kontaktovala proto místní azylový dům a vysvětlila jim svůj záměr. Chtěla, aby jí doporučili ženu, která by s nimi žila a v době jejich nepřítomnosti mohla například pohlídat dům.

Úředníci pro ni brzy vybrali invalidní důchodkyni Oldřišku Tylichovou. Paní Jana ji vyhradila v domě pokojík a žena se k nim nastěhovala. Vše vypadalo skvěle, děti si novou tetu zamilovaly a i ona vypadala spokojeně.

Z Oldřišky se ale nakonec vyklubala podvodnice. Poté, co jí paní Jana svěřila svou platební kartu a poslala ji na nákup, už se z něj nevrátila. Rodinu obrala o celých 160 tisíc, které měli připravené na opravu střechy a omítky statku.

Vzápětí vyšla najevo i šokující pravda. Azylový dům rodině navzdory jejím požadavkům poslal protřelou kriminálnici, která byla už 19krát trestaná. Čin zřejmě plánovala, podle televize si totiž před svým zmizením vyhledávala informace o různých luxusních dovolených.

Paní Janě s dětmi, kteří se kvůli své dobrotě ocitli v tíživé životní situace, se nyní snaží pomoci Nadační fond pomoci. Po podvodnici Tylichové pátrá policie.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud